U20 fiúk: A csehek is kipipálva
15
2014
2014. július 15.  |  16:30
A magyar fiú U20-as válogatottnak mindenképpen le kellett győznie ma délelőtt Csehországot ahhoz, hogy a hátralévő meccsek eredményeitől függetlenül bennmaradhasson az A-divízióban.

Várható volt, hogy ellenfelünk nem produkál még egyszer olyan gyenge dobószázalékot, mint tegnap Németország ellen. Hamar hátrányba kerültünk az elején, 6-2 után Váradi pontjainak köszönhetően ugyan sikerült még visszajönnünk 8-7-re, de az első negyed második felében szinte mindent bedobott Peterka és Slanina. 12 pontos hátrányból sikerült tízen belülre kerülnünk, az első negyed után 25-17 volt oda.

A második negyedben is csak futottunk az eredmény után, örömteli volt azonban, hogy Váradi mellett már a többiek is kezdtek betalálni, míg a túloldalon továbbra is csak Peterka és Slanina cipelte hátán csapatát. 27-26-nál már csak egy volt közte, a nagyszünetre végül 34-30-as hátránnyal mehettünk öltözőbe.

Nem kellett azonban sokáig aggódni a második félidőben, mert villámrajtot vett Váradi Attila csapata. Simon 2+1-es akciója után már 41-40-re a mieink vezettek. Hiába kért időt többször is a cseh kapitány, nem tört meg a lendületünk, egyre nagyobbra nyílt az olló. A harmadik tíz percet 21 ponttal nyertük.

Az utolsó negyed előtt 44-61 állt az eredményjelzőn, az ellenfél még minden mindegy alapon megpróbálkozott egy nagy hajrával, de ez már csak arra volt elég, hogy tízen belül kerüljön. A végén okos, taktikus játékkal rukkoltak elő Perlék, így megszerezték harmadik győzelmüket.

Oroszország sajnos legyőzte a németeket, így a magyar bentmaradás továbbra is nyitott, szerdán Németország ellen viszont be lehet biztosítani a jövő évi A divíziós szereplést.

U20-as, A-divíziós Eb, Kréta

Csehország – Magyarország 64–73
(25–17, 9–13, 10–31, 20–12)
Vezette: Tomasz Trawicki (lengyel), Sergiy Zashchuk (ukrán), Omar Bermudez Mariscal (mexikói)
Csehország: Pumprla 9, Festr 7/3, Soukal 4, Slanina 19, Peterka 17/6. Csere: Kouril 4, Choleva 1, Slechta 3/3, Krivanek -.
Magyarország: Simon K. 9, Váradi 14/6, Perl 15, Bognár 6, Molnár 12. Csere: Bazsó 4, Bán 7/3, Sinkovits -, Bakk 2, Csákvári 2, Török 2.
Váradi Attila, vezetőedző:
Minden kötelező nehéz és sajnos felvettük ezt a hátizsákot. Fontos volt a győzelem, de hogy a csoportunkból felső ágra jussunk holnap még komoly feladat vár ránk.