U20-as női Eb: Vereség Litvániától
12
2024
2024. július 12.  |  22:15

A magyar válogatott a litvániai U20-as Európa-bajnokságon 76-73-as vereséget szenvedett Litvániától. Ez azt jelenti, hogy a mieink a hétvégén a 13-16. helyért folytatják. Az A-divíziós tagság megőrzéséhez a válogatottunknak mindkét hátralévő mérkőzését meg kell nyernie, miután az utolsó három helyezett búcsúzik az elittől. Szombaton Szerbia ellen folytatjuk a tornát.

Strausz Edina és Baa Dominika találataival  rögtön az első percekben 8-2-es lépéselőnybe kerültünk. Innen azonban 11-1-es futással fordított Litvánia. Ez a hullámzás mindkét csapat játékában az egész mérkőzésre jellemző volt. Az első negyed hajrájában a magyar tripláké kerültek reflektorfénybe, Holcz Rebeka, Baa Dominika és Oláh Fruzsina is betalált távolról. 18-15-nél már újra a mieink voltak lépéselőnyben. Az első szakasz végjátékában 2-4 pontos előnyét őrizte csapatunk, 10 perc után 22-18-ra mentünk. A második negyed elején 23-23-nál egyenlítettek a litvánok. Ezt követően viszzont Laczkó Sára, Baa Dominika, illetve Holcz Rebeka révén rendre újra vezetést szereztünk.

Fej-fej melletti kiélezett küzdelem zajlott, de 2-3 pontos előnynél jobban egyik fél sem tudott elszakadni. 34-33-as litván vezetés után a mienk tudtak váltani. Egészen pontosan 8-2-es futást mutattunk be, amivel 41-36-ra fordítottunk. A végén még egy ziccerhelyzetben is adódott lehetőség. Ekkor a kísérletünk lejött a gyűrűről, de a félidő hajrája így is előremutató volt. Az pedig különösen, hogy a harmadik negyed elején Holcz Rebeka és Oláh Fruzsina révén másfél perc alatt 45-36-ra léptünk el. Ez összességében már 12-2-es szériát jelentett. A litvánok azonban egy pillanatra nem adták fel. Nem telt el két perc és 45-42-nél újra nyílttá tették a rendkívül hullámzó csatát.

Kulcspillanatban érkezett Baa Dominika és Laczkó Sára remek villanása, így 49-42-nél ismét hozzánk került a lélektani előny. Aho Tyra tripláját, majd kiváló dupláját követően 56-45-re mentünk. A harmadik negyed hajrája viszont a hazaiaknak sikerült jobban. Hiába szerzett újabb pontokat Tyra, 9-2-vel zárták ezt a periódust a litvánok. Ez a futás egy teljesen új mérkőzést nyitott. Egy olyan mérkőzést, ahol már könyörtelenül a hazaiak akarata érvényesült. A negyedik negyedben hat percen át nem találtunk be, ami összességében 23-2-es litván futást hozott magával. A kosárcsendüket Aho Tyra törte meg, ezt követően pedig Laczkó Sára triplát értékesített. Rendeztük a sorokat védekezésben, míg támadásban az utolsó perchez közeledve ismét többen megvillantak.

Baa Dominika és Holcz Rebeka, illetve Aho Tyra és Laczkó Sára is eredményesnek bizonyult. 17 másodperc volt vissza, amikor Oláh Fruzsina triplájával egészen 74-73-ra szépítettünk. A hajrából azonban a litvánok jöttek ki győztesen és ezzel biztosították helyüket az A-divízióban. Erre még a mi esélyeink is élnek. Igaz, ehhez mindkét hétvégi meccset meg kell nyerni, amivel a 13. helyet szerezheti meg nemzeti csapatunk. Ezen az úton az első rivális Szerbia lesz.

LITVÁNIA - MAGYARORSZÁG 76-73 (18-22, 18-19, 18-17, 22-15)