Női U20-as Eb: Értékes győzelem Szerbia ellen
13
Jul
2024
2024. július 13.  |  17:00

Az U20-as Európa-bajnokságon a magyar válogatott nagy csatában 71-61-re legyőzte Szerbiát. Ezzel eldőlt, hogy Szerbia búcsúzik az A-divíziótól. A mieink esélyei viszont élnek. Ezek valóra váltásához vasárnap a 13. helyért kiírt találkozón Montenegrót kell legyőzni.

A mérkőzés elején fej-fej mellett váltott vezetéssel haladtak a csapatok. Baa Dominika és Gyöngyösi Janka találatával jellemzően a mieink jártak előrébb. A játékrész feléhez érkezve Katona Boglárka állt a gárda élére öt ponttal (egy tripla és két sikeres büntető). Ezeknek köszönhetően 5-6 egységgel szakadtunk el riválisunktól. Az első szakasz hajrájában ismét megvillant Baa Dominika, végül 10 perc után 17-14-re mentünk. A második etap elején újra Baa Dominika és Katona Boglárka lépett elő főszereplőnek, 71 másodperc alatt 21-14-re ugrottunk meg. Úgy nézett ki, hogy az ekkor megszerzett előnyét stabilan tartja csapatunk. Amikor a félidőig 8 pontig jutó Baa Dominika betalált, 25-16-nál már a kétszámjegyű különbséget ostromoltuk.

A mérkőzés tétjét mondani sem kell, csak a győztes őrizte meg esélyét az A-divíziós tagsága megtartására. Ennek megfelelően nem lehetett kiindulni a két alakulat keddi egyoldalú csoportmeccséből. A szerbek nagy erőket mozgósítva igyekeztek – a szempontjukból – időben megfogni a meccset. 27-23-nál és 29-24-nél is látótávolságba kerültek. Kulcspillanatban jöttek Holcz Rebeka találatai, így bár a félidőt a Sopron centere Jovana Jevtovic büntetői zárták, de 10 perc után 37-30-ra mentünk. A harmadik negyed elején is egy Jevtovic-Holcz kosárváltást jegyezhettünk fel. A differencia 5-7 pont között állandósult.

Az eredmény 41-36-nál hosszabb időre befagyott és kérdéses volt, hogy ki tud innen elmozdulni. Ez végül nekünk sikerült. A triplák vették át a főszerepet, de szerencsére 3-1 arányban. Hármat a mieink (Oláh Fruzsina és Laczkó Sára révén), míg egyet a szerbek értékesítettek. Ennek megfelelően 50-39-re módosult az állás. A negyed hajrájában ráadásul Gyöngyösi Janka is eredményesnek bizonyult távolról, így 57-43-nál kialakult a mérkőzés legnagyobb különbsége. Erről az állásról érkezett el a negyedik negyed, ahol a pénteki litvánok elleni találkozó szelleme kísértett.

5 perc 26 másodperc volt vissza, amikor Oláh Fruzsina triplájával még 62-49-mentünk. Nincs jó Európa-bajnokságuk a szerbeknek, de ha csökken a koncentráció ellenük, akkor az ebből fakadó ki nem kényszerített hibákat képesek megbüntetni. Ezúttal is ezt tették. Három percig nem találtunk be és ez idő alatt 62-61-re szépítettek. Laczkó Sára büntetői törték meg a kosárcsendüket, majd ismét betalált távolról Oláh Fruzsina. A litván meccsel ellentétben így nem engedtük át a kezdeményezést riválisunknak. A végeredményt két szerzett labdából értékesített ziccerrel Oláh Fruzsina és Baa Dominika alakította ki.

A magyar válogatott 71-61-re nyert és élnek az esélyeink az A-divíziós tagság megőrzésére.

SZERBIA - MAGYARORSZÁG 61-71 (14-17, 16-20, 13-20, 18-14)