U18-as férfi válogatott: Rossz kezdés után vereség Ausztriától
12
2024
2024. július 12.  |  20:23
U18-as férfi válogatottunk az ausztriai Güssingben lépett pályára felkészülési mérkőzésen.

A házigazda sokkal jobban kezdte a mérkőzést, 13-5 után egy 10-0-s rohanással már közel 20 pont is volt a különbség az első negyedben - 17 pont volt a differencia 10 perc játékot követően (23-6). A mieink rendezték sorainkat, két kiegyenlített negyed után pedig a végén vissza tudtunk jönni a meccsbe. Három pontra is megközelítettük ellenfelünket a végjátékban, de az osztrákok végül 67-59-re nyertek.

A mieinknek a dobásokkal voltak gondjaik (21/49, 42.9% dupla, 2/16, 12.5% tripla, 11/22, 50% büntető), és így hiába adott el Ausztria 24 labdát a mi 17-ünkkel szemben, kikaptunk. A magyar csapatban Buglyó Barna (13 pont, 6 pattanó, 4 gólpassz, 18 VAL) és Lukácsi Gábor (13 pont, 4 szerzett labda, 13 VAL) pontokban és összteljesítményben is kiemelkedtek.

Ausztria U18 - Magyarország U18 67-59 (23-6, 12-16, 15-12, 17-25)

U18-as férfi válogatottak felkészülési mérkőzése
Ausztria, Güssing, Aktivpark Güssing

Ausztria U18: Zeleznik 2, Suljanovic 13/3, Feiel 4/3, Streitberger 2, Schott 18. Csere: Kress 6, Onyemaechi 11/9, Mchel 3/3, Renner -, Kircher -, Vincze 6, Schuch 2.

Magyarország U18: Tallós 5, Keller 4, Mezőfi 4, Buglyó 13/3, Angyal 2. Csere: Lukácsi 13/3, Flasár 3, Emelieze 2, Márkus 4, Palotai 5, Szita -, Tóth 4.

Pethő Ákos szövetségi edző értékelt a meccs után: "Sajnos kezdésünk borzasztóra sikerült rengeteg eladott labdával, amivel jó ritmust adtunk ellenfelünknek. A második negyedtől folyamatosan jöttünk fel, a végére 3 pontra zárkóztunk, de ellenfelünk jól büntetőzött. A palánk alatt Schott-tal nem bírtunk, ezen még dolgoznunk kell. Lukácsi és Buglyó személyében két karakteres játékot mutató húzóemberünk volt ma.