U16-os fiúk: Egy győzelem, egy vereség Szlovénia ellen
15
2024
2024. július 15.  |  18:00
U16-os fiú válogatottunk Szlovénia ellen játszott felkészülési mérkőzéseket pénteken és szombaton.

A mieink az első találkozón jól kezdtek, majd a harmadik negyed közepén 7 pontos hátrányból fordítottunk, majd szoros végjátékban győztünk (76-72).

Magyarország U16 - Szlovénia U16 76-72 (17-14, 10-18, 20-19, 29-21)

U16-os fiú válogatottak felkészülési mérkőzése
Székesfehérvár, MKOSZ Edzőközpont
V.: Magyari, Gombos, B. Németh

Magyarország U16: Inalegwu 8/3, Puskás 13, Nagy -, Halasy 14/12, Burony 1. Csere: Gáspár V. 7/3, Pavlík 10, Gáspár B. 1, Zöldi 7/3, Bartik 3/3, Körtvélyessy 5, Kurfis 7, Szafkó -.

Szlovénia U16: Stepanovic 14/9, Zeljko 4, Joksimovic 13/3, Ciperle 6, Karisik 11. Csere: Pregl 2, Bojovic 8/3, Krosels 4, Santelj 3/3, Cop -, Porenta 1, Lisec 6/3.

A második összecsapáson nagyon kiegyenlített első félidő után egyetlen ponttal még vezettünk. A szlovének a második félidőben aztán jobban játszottak, így egy-egy győzelemmel és vereséggel zártuk a két napot.

Szlovénia U16 - Magyarország U16 77-60 (16-17, 17-17, 27-14, 17-12)

V.: Horváth, Téczely, Dr. Danka

Szlovénia U16: Bojovic 7/6, Porenta 4, Lisec 1, Joksimovic 19, Karisik 8. Csere: Balazic -, Krosels 4, Zeljko 9, Stepanovic 19/9, Dokic -, Ciperle 6.

Magyarország U16: Inalegwu 2, Puskás 15/3, Pavlík 3, Halasy 5, Burony -. Csere: Gáspár V. 4/3, Bakai 3/3, Bartik 8/6, Asztalos 3, Nagy 2, Körtvélyessy 7, Kurfis 3, Szafkó 5/4.

Faragó Péter szövetségi edző értékelt a két találkozót követően:

"Az első két edzőmeccsünket a jó erőkből álló A divíziós Szlovénia ellen játszottuk, akikkel már tavaly is sikerült baráti kapcsolatot kialakítani, így eleget is tudtak tenni a meghívásnak.

Mindkét csapatnak az első mérkőzése volt a felkészülés során, és azt kaptam, amit vártam. Nagyon intenzív játék, előforduló technikai hibák, nagy harc a lepattanóért és gyatra dobószázalék, ahogy az lenni szokott. Egy alacsony pontszámú mérkőzésen a harmadik negyed közepén 7-8 ponttal meglépni látszott az ellenfél, amikor is 33-40-ről 41-40-re fordítottunk. Ez volt az első, majd a végjátékra jött a második fordulópont. Szoros győzelmet arattunk feljavuló egyéni teljesítményekkel.

A második meccsre még jobban összeszedte magát a vesztes fél, és hasonlóan kiegyenlített játékot hozott az első félidő. A második félidőben kezdtünk fáradni fejben, ami betudható a nagy edzésterhelésnek is, és most a szlovénok léptek meg egy 9-0 futással. Ez ki is alakította a különbséget erre a napra.

Első ellenfélnek általában mindig A divízióssal sikerül játszani, nem titkolt céllal azért, hogy mutassanak rá a gyengeségeinkre. Ez részben sikerült is, jobban vettük az akadályt, mint gondoltam, hogy vesszük. Gratulálok a csapatnak, többedjére lepnek meg a szezonban a jó játékukkal! Nem hitetlen vagyok, csak szigorú, bízom magunkban, de reálisan látva magunkat kell tovább készülni. Tudjuk, hol a helyünk, mikben lehet előrelépni. Még egyszer gratulálok a csapatnak!"