A Női Amatőr NB I múlt heti mérkőzései
22
2016
2016. február 22.  |  22:02

A Női Amatőr Nemzeti Bajnokság legutóbbi fordulójában a keleti csoportban érvényesült a papírforma. Nyugaton rangadót játszott a két élcsapat, s a TF szinte végig vezetve tudott nyerni a fővárosi riválisát többször is megközelítő Tatabánya otthonában.

Keleti csoport

Szolnoki MÁV Sportegyesület - Vasas Akadémia 42-70 (10-17, 13-17, 10-25, 9-11)

A Vasas fölényes győzelme elsősorban annak volt köszönhető, hogy a fővárosiak szinte "kivették" a játékból a Szolnok legeredményesebb játékosát, Kányási Veronikát, aki 2/13-as mezőnymutatóval összesen 6 pontig jutott. Hazai részről egyedül Kaid Aisha 10 pont fölött, igaz 12 pontját 18 mezőnykísérletből hozta össze. A fővárosiaknál Csáktornyai Fanni igen mutatós dupla-duplát hozott össze (16-16 pont és lepattanó). A dobószázalékával egyik csapat sem dicsekedhet, a Vasasé mondható idegenben talán átlagosnak: 15/66, 23% illetve 29/80, 36%. A sok rossz dobás sok lepttanót "szült", e tekintetben 57-52-re nyert a Vasas. Eladott labdák tekintetében is jobbak voltak a fővárosiak, a szolnokiak 27 elveszített lehetőségével szemben náluk ez a szám csak 15.

Kiss Lenke KS - Kecskeméti Kosárlabda Club 78-85 (30-26, 18-16, 12-23, 18-20)

Sok pontot, több kiváló egyéni teljesítményt hozott a találkozó, amelyet elsősorban Pogány Vivien 31 pont, 12 lepattanó 14/19, 74% mezőnyből), remek játékának köszönhetően nyertek meg a vendégek. Méltó társa volt Kuli Orsolya, aki még jobban (8/9, 89% célozva a mezőnyből 6-6 lepattanóval,és blokkal, valamnin 7 gólpasszal) - igaz 6 labdát eladott - segítette csapatát.

Ilyen extra egyéni teljesítményekkel szemben hiába dobott 5 triplát 50%-os találati aránnyal Szabó Enikő (23/15 pont, 4-4 lepattanó, szerzett és eladott labda, 3 gólpassz), s végzett hatalmas mezőnymunkát   Nagy Andrea (15/12 pont, 6 lepattanó, 5-5 gólpassz és szerzett labda), valamint Orosz  Anett (16 pont, 6 lepattanó, 2 szerzett labda), a lepattanóharcot 45-34-re elveszítő Kiss Lenke KS alulmaradt.

Aluinvent DVTK Miskolc U23 - DEAC 43-53 (14-13, 8-10, 12-9, 9-21)

Némi túlzással Göttlinger Anna (19/3 pont, 7 lepattanó) és Arad Zsófia (20 pont, 12 lepattanó) párharcát hozta a találkozó. Három kőkemény, küzdelmes negyeden és még 4 percen át fej-fej mellett haladtak a csapatok, 42-40-es vezetése után egy 7-0-s futást produkált a DEAC, s ezzel "lerázta" magáról a hazai együttest. Döntő volt, hogy a lepattanózást 38-29-re nyerő debrecenieknél Göttlinger mellé azért ketten is fel-felnőttek - Gál Annamária (11 pnt, 8 lepattanó, 4 szerzett labda) és Földvári Andrea (8 pont, 12 lepattanó), addig a tartalékosan felálló diósgyőrieknél Aradnak nem igazán akadt érdemi segítőtársa...

Nyíregyházi Kosársuli - NKE KTK-DSE 75-33 (29-7, 18-10, 20-4, 8-12)

Az erősen tartalékosan érkező fővárosiak ellen a páratlan negyedekben erődemonstrációt tartottak a nyíregyházi lányok. Annak ellenére is fölényes nyíregyházi siker született, hogy Farkasinszki Orsolyától 18, Papp Klaudiától pedig 23 percet töltött a pályán. Popenko Karolina 17 ponttal, 6 lepattanóval és 5 gólpasszal tett sokat a hazai sikerért, Hidas Réka pedig 12 pontot és 8 lepattanót tett a közösbe nyíregyházi részről. A korábban kevesebb lehetőséghez jutó játékosok közül többen is bizonyítottak a Nyíregyházában. Az NKE csapatából egyedül Urbán Vanda jutott 10 pont fölé (12/3).Lepattanózásban 44-24-re nyert a Nyíregyháza.

Nyugati csoport

Szombathelyi Egyetem - PINKK SE 72-68 (13-18, 11-23, 23-9, 25-18)

Ha van meccs, amelyre igaz, hogy az ellentétes félidők mérkőzése, akkor ez volt az a találkozó. A PINKK a felnőtt válogatott kerettel Pécsett tartózkodó legjobbja, Nagy Dorottya nélkül is abszolút az első félidőt, s Sánta Petra (26/6 pont, 11 lepattanó), Mojzes Gina (10/6 pont, 12 lepattanó), valamint Seri Éva (13 pont 7 lepattanó) vezérletével megnyugtató, 17 pontos előnyt szerzett. Mojzesnél azért a 3/13-as mezőnymutató, Serinél pedig a 8 eladott labda azért árnyalja az összképet.

Szünet után 8-0-lal indított a Szombathely (képünkön), majd egy ideig állandósult a 10 pont körüli PINKK-vezetés, majd jött egy újabb 6-0 hazai részről, a negyed végén pedig Czinder Adrienn (16/6 pont,5-5 lepattanó és gólpassz) triplájával 3 pontra jött föl a Szombathely. És nem volt megállás. 8-2-vel kezdve a záró negyedet fordítottak a vendéglátók, majd egy ideig váltott vezetéssel fej-fej mellett haladtak a felek. 55-55 után Simon Cintia (8/6 pont) triplája egy 7-0-s hazai futást indított el, de ezzel még nem volt vége. A hajrában a PINKK is egy 7-0-t, ledolgozva hátrányát, a végjáték azonban Feigl Fanni (14 pont, 6 lepattanó) és Gusztafik Lilla (13 pont, 7 gólpassz) jóvoltából a hazaiaké volt.

MAFC - Bajai NKK 75-85 (21-24, 11-21, 14-19, 29-21)

Sima 10 pontos bajai győzelem. A fordulatos első negyedben még Tillmann Dóra (16/6 pont, 5 gólpassz) és Rozsics Lilla (21 pont, 6 lepattanó) vezetésével tartotta magát a MAFC, de a két középső szakaszban egyértelműen a vendégek akarata érvényesült. Bajai oldalon több átlagon felüli egyéni teljesítmény volt ezen a mérkőzésen, Ferencz Andrea 22/3 ponttal 6-6 lepattanóval és gólpasszal zárt, Kucsora Réka 19/6 ponttal (7/10 mezőnyből), 7 lepattanóval 4 gólpasszal, Pénzes Kitti pedig 11 ponttal és 18 lepttanóval zárta a meccset. A végén úgy alakult ki a 10 pontos különbség, hogy a MAFC egy 7-0-lal "kozmetikázta" tisztesre vereségét.

Tatai SE - ELTE-BEAC Újbuda U23 63-86 (16-19, 20-28, 13-25, 14-14)

Strupka Renáta (18/6 pont, 3 gólpassz) és Lendér Lilla (16/6 pont, 14 lepattanó, 4 gólpassz) vezetésével az első negyedben még kifejezetten jól tartotta magát a Tata a BEAC fiataljai ellen. A kosarakban roppant gazdag második negyedben 10 pont fölé nőtt a vendégek előnye.

A találkozó a második félidő elején dőlt el, szünet után egységes csapatmunkával, 19-2-vel kezdtek -  Szabó Flóra (22 pont, 6 lepattanó), Barnai Judit (19 pont, 9 lepattanó) Pusztai Petra (14 pont, 10 lepattanó), Zana Klaudia (11/6 pont, 5 gólpassz) és Gocsman Ágota (9 pont, 12 lepattanó, 6 gólpassz) - a fővárosiak, s végül magabiztosan győztek.

Kanizsai Vadmacskák - BKG DSE 50-57 (12-13, 11-12, 7-14, 20-18)

Középcsapatok kőkemény, küzdelmes mérkőzése volt. Az döntött, hogy amíg a hazaiaknál csak egy kiemelkedő egyéni teljesítmény volt (Fuisz Viktória 24/3 pont, 6 lepattanó), addig a szigetszentmiklósi csapatban kettő: Tarnai Zsuzsa (17 pont, 8 lepattanó) és Shirian Fatime (19/3 pont, 7 lepattanó). A kanizsai triplamutató ezúttal elég visszafogott volt (2/14, 14,2%) s ez is közrejátszott abban, hogy a vendégek kerekedtek felül.

Tatabánya-TFSE 54-65 (8-13, 9-20, 24-18, 13-14)

Érdekes, küzdelmes meccs volt a nyugati csúcsrangadó. A nagy tétnek megfelelően idegesen, sok hibával kezdtek a csapatok, a nyitó negyed közepén 4-2-re vezetett a TF. A negyed második felében kicsit megélénkült a játék, 6-6 után egy 7-1-es rohammal - amelyet Bodnár Fanni (15/3 pont, 7 lepattanó) triplája zárt le - ellépett a TF.

A második negyed közepéig váltva estek a kosarak, állandósult az 5 és 10 pont közötti vendég vezetés. A félidő végén Karlócai Julianna (12/12 pont, 9 lepattanó) két hármasára alapozva egy 12-1-es "száguldást" bemutatva 16 pontos előnyt szerzett szünetig a TF.

Szünet után az első félidőnem mutatottnál jóval pontosabb, hatékonyabb támadójátékkal rukkolt ki a hazai csapat, ekkor a játék méltó volt a két élcsapathoz. A szakasz közepén 3 akció is triplával fejeződött be, Szamosi Rita két hármasa közé ékelődött Karlócai távoli találata. A negyed második felében Szász Emese (14/3 pont, m6 lepattanó, 4 gólpassz) villanásaival egy 8-0-lal 3 pontra jöttek föl a hazaiak. A játékrész hajájában Varga Barbara (10 pnt, 11 lepattanó), valamint a triplát dobó, s bünettőit értékesítő Lakatos Dóra vezérletével egy 10-3-mal verte vissza a hazai felzárkózási kísérletet a TF, s 10 ponttal vezetett a záró negyed előtt.

Ez ráadásul Bodnár kosarával kezdődött, de s Tatabánya természetesen nem adta olcsőn a bőrét. Kovács Vanessza (11 pont, 5 lepattanó) indított útjára egy 12-3-as hazai futást, amellyel 3 pontra jött föl a házigazda. Ez azonban sokat kivett a vendéglátókból, a TF viszont újítani tudott, s egy újabb Karlócai hármasra építve egy 7-0-lal bebiztosította győzelmét.

A vendégek sikerében fonos szerepe volt annak, hogy a lepattanóharcot 43-35-re megnyerték, valamint, hogy a Tatabánya két kulcsjátékosát, Fülöp Kaludiát (5-5 pont és lepattanó) és Mozsolics Juditot (4 pont) féken tudták tartani.