8 felvonásos 60 perces kosárdráma
21
2016
2016. február 21.  |  23:48
Négyszeri hosszabbítás után 123-121-re nyert a MAFC a Nyíregyháza ellen a Magyar Kupa nyolcas döntőjének "árnyékában" rendezett NB I-es alsóházi rangadón

MAFC-MARSO Nyíregyházi KK123-121 (33-27, 16-11, 10-24, 15-12, 11-11, 11-11, 16-16, 11-9)

Gabányi-csarnok, 700 néző. V: Beczur, Frányó, Török.

MAFC: SMITH 43/6, MISEK 22/9, MÓCSÁN 12/6, SIHOTA 32/12, KOVÁCS Á.14 Cs.: Tursics, Debreceni,

Nyíregyháza: Bus 4, KÓSA 8/3, UNRUH 34/15, MILLER 25/9, KRSZTANOVICS 25. Cs.: SAVIC 13/6, Nagy K.10/6, Molnár M., Lajsz,

A szabályoknak megfelelően játszottak négy darab 10 perces, majd még "rátettek" négy darab 5 perces negyedet. Értelemszerűen az utolsó 10 perces, valamint az első 3 5 perces után döntetlen volt az állás.

A Jauszmann utcai Gabányi László Sportcsarnokba kilátogató 700 szurkolónak óriási sportélményben volt része.

Egy kosarakban gazdag (33-27) első negyed után három küzdelmes 10 percet láthatott a publikum. A hajrában már győztesnek látszott a Nyíregyháza, majd akkor s később is több ízben is szinte a sírból hozta vissza a meccset a MAFC. A szinte végig 5 játékossal játszó hazaiaknál az erő, a vendégeknél a kipontozódások miatt a bevethető meghatározó játékosok száma fogyatkozott. Persze nyíregyházi részről a padról is jöttek extrák, mind a rutinos Brane Savic, aki különleges tripla-duplát ért el: 13-13 pont és gólpassz, de 10 eladott labda.

Szinte hihetetlen, de hazai oldalon a játszott percek rovatban 60:00 szerepel a két légiósnál, a 43/6 pontig jutó, 8 lepattanót szerző, 12 faultot kiharcoló Smith, valamint a 32/12 pontot dobó, 15 lepattanót - 9 támadó!! - szerző, társainak 6 gólpasszt kioszó Sihota neve mellett. Kovács Ádám is dupla-duplát ért el (14 pont, 11 lepattanó). Misel Levente (22/9 pont, 5 lepattanó, 4 gólpassz) is nagyot játszott, és az ifjú Mócsán Bálint pedig néhány szép villanással játszott 56(!) percet.

A nyíregyháziak már a rendes játékidő végén elveszítették amerikai légiósukat, Millert, aki parádés, 83%-os (10/12) mezőnymutatóval ért el 25/9 pontot. A dupla-duplázó Krsztanovics (23 pont, 11 lepattanó) a hosszabbítás során vált ki. Kósa Tamás a hosszabbításban válhatott volna pozitív hőssé, kritikus helyzetekben értékesített büntetőivel, s beemelt hármasával, de végül a MAFC kerekedett felül.

Fantasztikus "flúgos futam", amelyen kiemelkedően fontosaknak gondolt bravúrok vagy hibák sora tűnt el és vált rögtön szinte jelentéktelenné, egy újabb remek megmozdulás révén. A szurkolótáborok egyik pillanatban már temethették a meccset, majd a mennyben érezhették magukat, mondjuk érzékeny idegzetű MAFC-os, vagy nyíregyházi szimpatizánsok ki tudja, hogy viselték, hogy a hangulat kb. 5-10 másodpercenként fordul 180 fokot...Örülök, hogy láthattam, és kicsit sajnáltam is, hogy nem lehet két győztes. Az igazi győztesek a nézők, szurkolók voltak, akik élőben láthatták ezt a csodameccset. Köszönet a fizikálisan és mentálisan is remekül felkészített játékosoknak, az őket felkészítő edzőknek, valamint a végig szinte észrevehetetlen játékvezetőknek - szerencsére abszolút nem róluk, hanem a káprázatos megmozdulásokat bemutató játékosokról szólt ez az alsóházi rangadó - amelyről csak felsőfokon lehet beszélni!!