Női Eb-selejtező: magyar siker a rangadón
20
2016
2016. február 20.  |  21:29

A magyar női kosárlabda-válogatott hazai pályán 65-64-re legyőzte Szlovákiát Európa-bajnoki selejtezőn, az E-csoport szombat esti pécsi rangadóján.

Fantasztikus hangulatban kezdődött a mérkőzés Pécsett, a Lauber Dezső Sportcsarnokban. Mintegy háromezer szurkoló bíztatta a mieinket. A szlovákoknál hiányzott Zuzana Zirkova és Lucia Kupcikova. A magyar csapatban a sérüléssel bajlódó Czank Tímea, illetve Weninger Virág és Nagy Dorottya maradt ki. Fegyverneky és Krivacevic talált be a mérkőzés elején, majd Quigley triplával csatlakozott hozzájuk. Ezután kisebb kosárcsend következett, amit a szlovákok szakítottak meg és a második negyed elején 17-17-nél egyenlítettek. Közel 5 percet kellett várni az első magyar pontra, ez Zele Dorina nevéhez fűződött. Elsősorban a védekezés dominált, kevés pont jellemezte az első húsz percet.

A fordulás után sem sokat változott a játék képe, kevés pont mellett fej-fej mellett haladtak a csapatok, hogy aztán a záró etapban minden megváltozzon, és valóságos kosáreső szülessen. Az addig rendkívül pontszegény meccsből igazi triplapárbaj lett. Összesen 11 hármast dobtak be a csapatok. A negyed feléhez érkezve 3-4 pontos különbséggel vezettünk. Ekkor Slamová azonban meccsben tartotta csapatát, hat triplát jegyzett az utolsó 10 percben. 55-54 után a négy hibával visszatérő Krivacevic Tijana két remek dupláját köveztően ugrott talpra a publikum. 59-59-nél egyenlített. Ezután a nagyon ügyesen játszó Licskai Zsófia és  Fegyverneky triplájával után 65-61 volt ide. Slamová még visszahozta a szlovákokat  65-64-re, és mivel 24 másodperccel a lefújás előtt a mi támadásunk sikertelen volt, a szlovákok kezében volt a meccsleabda. Ekkor azonban remekül védekeztek a magyar hölgyek és ezzel megnyerték a csoportrangadót, nagy lépést téve a továbbjutás felé.

A csoport másik mérkőzésén Portugália 68-56-ra legyőzte Izlandot.

3. FORDULÓ, E-CSOPORT

MAGYARORSZÁG-SZLOVÁKIA 65-64 (17-13, 9-11, 9-12, 30-28)

Pécs, 3000 néző. Vezette: Pourszanidisz (görög), Krejic (szlovén), Cavara (bosnyák)
MAGYARORSZÁG: FEGYVERNEKY 10/3, Simon Zs. 3, QUIGLEY 27/15, Zele 4, Krivacsevics 6. Csere: LICSKAI 7/3, RAKSÁNYI 8/3, Határ, Horváth B., Dubei. Szövetségi kapitány: Stefan Svitek
SZLOVÁKIA: Bálintová 5, D. Baburová 4, PALENIKOVÁ 10, HRUSCAKOVÁ 16, Jurcenková 5. Csere: A. Baburová 2, Palustna 2, SLAMOVÁ 18/18, Lukavocicová 2, Dudasová. Szövetségi kapitány: Maros Kovacik
Az eredmény alakulása. 3. perc: 4-3. 7. p.: 9-9. 13. p.: 17-15. 17. p.: 19-21. 19. p.: 26-22. 23. p.: 28-28. 27. p.: 31-34. 33. p.: 43-43. 36. p.: 53-49. 39. p.: 62-59