Hazai vereséggel zárt a Szolnok
11
2016
2016. február 11.  |  02:32
Befejeződött a férfi Európa-kupa küzdelmének második csoportköre. A Szolnoki Olaj a spanyol Zaragoza ellen hazai pályán zárta a nemzetközi kupaszereplését. Az Olaj számára a továbbjutás lehetősége már korábban elúszott, de Pór Péter csapata megpróbált szépen búcsúzni az Európa-kupától. A spanyolok számára viszont hatalmas volt a tét, győzelmük esetén már biztos továbbjutóknak vallhatták magukat.

A mérkőzés elején a mieink ragadták magukhoz a kezdeményezést, az 5. percben már több, mint tízpontos hazai előnyt mutatott az ereményjelző. Vojvoda és Milosevics nagyon elemében volt, az első etapban fantasztikusan szórakozott a szépszámú szolnoki nézősereg (26-17). A folytatás azonban közel sem volt ennyire sikeres, a spanyolok egyre hatékonyabban védekeztek, és apró lépésekkel megkezdték a felzárkózást, a nagyszünetre ki is egyenlítettek (37-37).

A harmadik negyedben sem változott a játék képe, a Zaragoza egyre magabiztosabban játszott, és elsősorban cseréinek köszönhetően átvették a vezetést. A fáradó tiszapartiaknak küzdöttek becsülettel, de már nem sikerült az első negyedhez hasonló játékot bemutatniuk, és végül tízpontos vereséget szenvedtek. A Szolnokot azonban minden dícséret megilleti a nemzetközi szerepléséért, sok szép győzelmet arattak, az olasz bajnok legyőzése pedig különösen nagy fegyvertény volt még az első fordulóban.

SZOLNOKI OLAJ KK-CAI ZARAGOZA (spanyol) 70-80 (26-17, 11-20, 20-26, 13-17)

Szolnok, 1280 néző. Vezette: Halliko (észt), Obradovic (bosnyák), Radojkovic (horvát)

SZOLNOK: Wittmann 9/3, VOJVODA 20/9, Kovács 3/3, MILOSEVICS 17, Gregory 4. Csere: Vrbanc 10/3, Keller, Boriszov 5/3, Jones 2

ZARAGOZA: Bellas 9/6, Sastre 5/3, Fotu 5, TOMÁS 9/3, Norel 9. Csere: KRAVCOV 15, Benzing 3/3, Linhart, JELOVAC 21/15, Henry 2, Swing 2

Az eredmény alakulása. 2. perc: 5-0. 5. p.: 14-3. 7. p.: 18-6. 10. p.: 26-17. 15. p.: 28-24. 16. p.: 28-29. 20.p.: 37-37. 24. p.: 39-43. 25. p.: 41-49. 27. p.: 50-51. 33. p.: 57-67. 36. p.: 65-71. 38. p.: 65-77

Pór Péter: -Számunkra ez volt a búcsúmeccs a nemzetközi porondtól, keményen küzdöttünk, és megnehezítettük a vendégek dolgát. A második félidőben a spanyolok keményen, agresszívan védekeztek, nem engedték, hogy szorossá váljon az összecsapás. Ezen és további három találkozón egyenrangú partnerei voltunk a nagynevű csoportellenfeleinknek, és külön öröm, hogy az olasz bajnok Sassarit sikerült legyőznünk.