Férfi NB I. A-csoport: a 17. forduló beszámolója
07
2016
2016. február 7.  |  17:39
A hajrában fordított a ZTE

Csütörtökön kezdődött és szombaton ért véget a 17. forduló a férfi élvonalban. Kezdésként a ZTE fogadta a Pécset. A kék-fehérek arra készültek, hogy visszavágnak Csirke Ferenc együttesének az ősszel elszenvedett sima vereségük miatt. A vendégek azonban nem adták könnyen magukat, okos, fegyelmezett és taktikus játékuknak köszönhetően a 35. percben még náluk volt az előny, a hajrá azonban a zalaiaké volt, akik egy 13-0-s periódussal fordítottak, és végül, ha nehezen is, de megnyerték a találkozót.

Zalakerámia ZTE KK - PVSK-PANNONPOWER 80-71 (23-17, 18-24, 14-21, 25-9)

Zalaegerszeg, Városi Sportcsarnok

V: Cziffra, Győrffy, Rácz

ZTE: KINNEY 26/6, GOVENS 21/6, Kerpel-Fronius 8/6, Mohácsi 5/3, PANTELICS 5/3, csere: Gáspár 3/3, Krapic 1, VELKEY 8/6, Fekete 3/3.

PVSK: Nelson 4, Walker 6, POPADICS 26/12, Budimir 13/6, Horti 10, csere: Bíró 3/3, HARAZIN 9, Antóni -.

Nehezen hozta a kötelezőt a Körmend

Alaposan ráijesztett a sereghajtó Jászberény a Körmendre. A vendégek az első negyed után egálban voltak a hazaiakkal, a félidőben pedig két ponttal vezettek is. A harmadik negyedet aztán megnyomták a Channels által vezérelt piros-feketék, de Szrecsko Szekulovics csapata nem esett szét, megmaradt a tartása, így egy tisztes helytállás után kilenc pontos vereséget szenvedett el a jóval esélyesebb vasiak otthonában.

Egis Körmend - JP-TOP COP Jászberény 77-68 (20-20, 12-14, 24-7, 21-27)

Körmend, Városi Sportcsarnok, 1700 néző

V: Kapitány G., Boros T., Praksch P. (Németh Cs.)

Körmend: Petty 12/3, CHANNELS 21/9, Ferencz 5/3, MCKINNEY-JONES 10/6, Duinker 10 Cs.: TÓTH N. 14, Dickerson 5/3, Lakosa -, Németh Á. -.

Jászberény: Caffey 5/3, COHN 26/15, Horváth Á. 2, Dramicsanin 8/3, SHERMAN 14 Cs.: Soós 13/9, Cseh -, Blaskovits -.

Kipontozódott: Caffey (40.).

Esélye sem volt a Kecskemétnek Fehérváron

Az egyre jobb formába lendülő Alba a tavalyi ezüstérmes, jelenleg viszont rájátszásért küzdő Kecskemétet fogadta a Vodafone Sportcentrumban. Hamar dűlőre vitte a mérkőzést a Fehérvár, amely már az első negyed után tizenhárom pontos előnyt harcolt ki magának. A folytatásban sem engedte közelebb magához ellenfelét a hazai gárda. Braniszlav Dzunics együttese ezzel 12/5-ös mérleggel, a Sopronnal és a ZTE-vel hármas holtversenyben tapad a Szolnok-Paks kettősre.

TLI-Alba Fehérvár - KTE-Duna Aszfalt 93-69 (27-14, 25-16, 18-21, 23-18)

Székesfehérvár, Vodafone Sportcentrum 1300 néző

V.: Cziffra, Söjtöry, Kulcsár.

Alba: Cherry 8/3, Supola -, MYLES 22/6, Spurlock 14/6, LÓRÁNT 21/3. Csere: Csorvási 6, PEARSON 12, Markovics 2, Simon 4, Filipovics 4.

KTE: Harris -, Pongó Ma. 3/3, DJERASZIMOVICS 20/9, IVOSEV 15, KARAHODZSICS 18. Csere: Pongó Má. 2, Hegedűs 3/3, Mészáros 2, Jakab 6.

Gond nélkül nyert a Szolnok

Három légióssal felállva fogadta a Nyíregyháza a Szolnokot (Malcolm Miller hazautazott nagymamája temetésére, Brane Szavicsra pedig már nem számít Sitku Ernő). A címvédő Goran Vrbanc, Vojvoda Dávid és Milos Boriszov kosarainak köszönhetően szép fokozatosan őrölte fel ellenfelét, és a papírformának megfelelően közel húsz pontos sikert aratott. A hazaiaktól egyedül Zoran Krisztanovics tudta tartani a lépést a piros-feketékkel.

MARSO Nyíregyháza - Szolnoki Olaj KK 68-86 (18-25, 15-19, 16-18, 19-24)

Bem Általános Iskola, 500 néző

V.: Farkas G., Makovsky Sz., Surányi G. (Hartyáni Zs.)

Nyíregyháza: Davis 4, Bus 12/3, Unruh 12/9, Nagy K 3/3, KRISZTANOVICS 24/3. Csere: Kósa 8/6, Molnár M. -, Lajsz 3/3, Fazekas 2.

Szolnok: Wittmann 7/3, Kovács P. 2, VOJVODA 13/6, BORISZOV 12/6, Gregory 4. Csere: Burrell 10/3, Vrbanc 14/6, JONES 11, Keller Á. 7/3, Somogyi 6, Kovács G. -, Peringer -.

Beleszaladt a késbe a Szeged

A hazaiak irányító-, a vendégek centergondokkal küszködtek: Nikola Lazics együtteséből hiányzott Branko Jereminov, akire hamarosan műtét vár, ráadásul a junior meccsen Mike János is kidőlt, így egyes poszton mindössze Moravcsik Áron volt bevethető. A túloldalon pedig a center, Edin Bavcic szerepelt kényszerpihenőn. Nagyon megnyomta az elejét az SKC, amely már az első negyedben eldöntötte a találkozót. A Szegednek esélye sem volt, Sabáli Balázs együttese több mint negyven ponttal nyert, ezzel zsinórban nyolcadik győzelmét aratta a bajnokságban, és a tabella harmadik helyéről várja a folytatást.

Naturtex-SZTE-Szedeák - Sopron KC 60-102 (14-30, 15-22, 12-30, 19-20)

Újszegedi Sportcsarnok

V.: Papp P., Török R., Gál J. (Gincsai)

Szedeák: Moravcsik 2, Armelin 16/6, Molnár A. 4, Csirics 8, VETTE 21/9 Csere: Kiss 3/3, Juhos 6, Vágvölgyi -.

Sopron: LAROCHE 7, TIGGS 18/3, RANCIC 21/15, Dénes 9/9, TÓTH G. 14/3 Csere: MOLNÁR M. 6, Takács 7/3, Ruják 9/3, Bán 6/6, Kántor -, Élő 5.

Továbbra is nyeretlen a Gabányiban a MAFC

Már az első percekben látszott, hogy nem hiába fogadkozott a MAFC, Garai Péter együttese ugyanis 30-18-ra megnyerte a nyitó negyedet. A folytatásban „felébredt" a Kaposvár, amely Hendlein és Spica révén igyekezett kihasználni palánk alatti fölényét. Nem adták fel a fővárosiak, de a somogyiak nem engedték kiénekelni a sajtot a szájukból. Közel állt ugyan hozzá, hogy megtörje nyeretlen sorozatát hazai pályán a MAFC, ám Misekék erejéből ezúttal is csak egy tisztes vereségre futotta.

MAFC - Kaposvári KK 86-90 (30-18, 6-26, 21-23, 29-23)

Gabányi László Sportcsarnok,

V: Földházi T., Minár L., Vida J. (Szaniszló S.)

MAFC: SMITH 18/15, MISEK 17/6, Kovács Ád. 16/3, Lakits -, SIHOTA 21/6. Csere: Mócsán 14/12, Tursics -, Debreceni -, Koncz -.

Kaposvár: UBILLA 12, Puljko 14/12, Baki 10/6, HENDLEIN 25, SPICA 17. Csere: Benke 5/3, Fodor M. -, Jazvin 7.

Kiütötte a Paks a Falcót

Meglepően korán, már a harmadik perc után eldőlt a Paks-Falco mérkőzés. A hazaiak teljesen más sebességi fokozatban játszottak, mint a szombathelyiek, akik támadásban és védekezésben is hibát hibára halmoztak. Tóth Ádám hiányában is remekelt az ASE, a túloldalon Ryan Wright kevésnek bizonyult. Schmidt Béla együttese továbbra is veretlen hazai pályán (a mezőnyben egyedüli csapatként), Kálmán László fiai viszont továbbra is gyengélkednek idegenben.

Atomerőmű SE - Falco-Trend Optika KC Szombathely 83-62 (27-9, 18-14, 18-27, 20-12)