Női Európa Kupa: DVTK 10/10
05
2016
2016. február 5.  |  01:34

A női Európa Kupa legjobb nyolc csapata csütörtökön játszotta a negyeddöntők visszavágóit. Bár a kiírás szerint az itt továbbjutott négyesnek még egy kört kell teljesíteni, ugyanis az Euroligából is érkezik négy csapat ( a két csoport 5. és 6. helyezettjei).

A DVTK múlt héten öt ponttal nyert Nymburkban, jó eséllyel várhatta tehát a visszavágót. A csehek fogadkoztak, de az eddig is százszázalékosan szereplő diósgyőriek pillanatok alatt lehűtötték a vendégeket, miután már az első negyed végén 14 pontos hazai előnyt mutatott az eredményjelző (26-12). A folytatásban sem változott sokat a játék képe, Czank, Horti és Brewer vezérletével tovább növelték előnyüket a mieink a nagyszünetig (44-24).

A nagyszerű hazai szurkolótábor már ekkor jogosan ünnepelt, a továbbjutás már nem lehetett veszélyben. De hogy teljes legyen az öröm, a további negyedeket is megnyerte a DVTK (még ha szűkebben is), és várhatja a sorsolást. Előbb azonban még a jövő héten ki kell derülnie, mely csapatok végeznek az Euroliga csoportok 5.-6. helyén.

Maikel López: Remekül sikerült a felkészülés a mai mérkőzésre, sokat készültünk a lepattanókra, jól védekeztünk, és jó ritmusban támadtunk. Köszönjük fantasztikus szurkolótáborunk támogatását, nagy szükségünk volt rájuk!

Aluinvent DVTK Miskolc - Basketball Nymburk 77-50 (26-12, 18-12, 17-14, 16-12)

Miskolc, 1800 néző. Játékvezető: Bojan Jovanoviæ (szerb), Martin Morozov (bolgár), Alin Faur (román)

Aluinvent DVTK: Czank 13/9, Lihtarovics 8/3, Rasheed 13, Brewer 13/3, Horti 10. Csere: Jovanoviæ 5, Szécsi 6, Bálint 2, Horváth B. 5, Szabó P. 2, Bach. Vezetőedző: Maikel López.

Nymburk: Bortelova 10/6, Kuster 8, Taylor 2, Sipova 4, Siksniute 12. Csere: Komencsuk 12, Hunkova 2, Verlíkova, Hamplova, Bartakova, Hlavácová. Vezetőedző: Daniel Kurucz.

Továbbjutott: az Aluinvent DVTK kettős győzelemmel.