Európa Kupa: visszavágott a Sassari
04
2016
2016. február 4.  |  03:47

Az Európa Kupa második csoportkörének ötödik fordulójában Szardínia szigetén lépett pályára a Szolnoki Olaj együttese. Az N-csoportban az első négy forduló után 1-3-as mérleggel álló magyar bajnok utolsó esélye volt a továbbjutásra ez az összecsapás. A 2-2-vel álló Sassariról azonban tudtuk, hogy hazai mérlege félelmetes, tehát nagy bravúrra lett volna szükség a győzelemhez.

Pór Péter együttese kissé visszafogottan kezdte a meccset, de az első negyed bizonytalankodásait a másodikban sikerült kijavítani, és a 11 pontos hátrányt a harmadik negyed elejére sikerült 2 egységnyire lefaragni. Ám úgy látszik ez a remek felzárkózás túl sokat kivett a mieinkből, mert sajnos az utolsó 15 perc nagyon egyoldalúra sikerült - nem az Olaj javára.

Az Euroligából érkező, olasz bajnoki címvédő elleni vereség azt jelenti, hogy a Szolnok már nem juthat tovább, de így is büszkék lehetünk a szereplésükre, hiszen történetük során először jutottak a második számú európai kupasorozat második csoportkörébe. A kupasorozattól jövő héten hazai pályán a spanyol Zaragoza ellen búcsúznak Pór Péter tanítványai.

DINAMO BANCO DI SARDEGNA SASSARI (olasz)-SZOLNOKI OLAJ KK 90-74 (24-13, 18-23, 19-20, 29-18)

Sassari, 4000 néző. V: Conde (spanyol), Bissang (francia), Cici (albán)

SASSARI: LOGAN 21/15, Stipcevic 8/6, Mitchell 10/3, ALEXANDER 19, Varnado 16. Cs: Petway 12/3, Devecchi 3/3, Sacchetti, Formenti 1. Edző: Marco Calvani

SZOLNOK: Wittmann 4, VOJVODA 16/6, Kovács P. 5/3, Boriszov 6, Gregory 2. Cs: Keller Á. 3, BURRELL 23/9, Jones 6, Vrbanc 7/3, Somogyi 2. Edző: Pór Péter

Az eredmény alakulása. 2. perc: 0-2. 5. p.: 9-2. 9. p.: 22-11. 13. p.: 27-21. 16. p.: 40-28. 20. p.: 40-36. 23. p.: 44-42. 27. p.: 53-49. 30. p.: 61-52. 32. p.: 69-56. 35. p.: 75-62 39. p.: 86-74.