30
2016
2016. január 30.  |  22:16

A férfi élvonalban a 16. fordulót rendezték, melynek slágermeccse a címvédő Szolnok és az éllovas Atomerőmű összecsapása volt.

A műlt heti soproni, illetve a hétközi hazai Európa Kupa vereség után nem is lehetett más célja a tiszapartiaknak, mint az éllovas legyőzése. A rangadó elején sok dobást rontottak a csapatok, az 5. percig mindössze 4-4 pontot szereztek a felek. Aztán Dunn négy büntetőjének köszönhetően a Paks indult meg, és ez a lendület a negyed végéig kitartott (14-19).

A második negyed elejére már világossá vált, hogy a mai napon elsősorban a védekezésé lesz a főszerep, sok nehéz dobást kellett volna jól megoldani, igaz, néhány tiszta kinti dobás is kimaradt. A szakasz második felében Vojvoda triplájával a hazaiak fordítottak, és a szünetig meg is őrizték előnyüket (33-30).

A harmadik negyedben szinte lemásoltak az előzőt a csapatok, az ASE gyengén dobott, és bár a hazaiak sem ontották a pontokat, szép lassan növelni tudták az előnyüket. A vendégektől Robinson volt talán egyedül, aki megpróbálta a lelket tartani a csapatában, de csak közelebb férkőzni sikerült. A remek hangulatú rangadón szolnoki oldalon Wittmann, Milosevics és Vojvoda is a legfontosabb pillanatokban talált be, így a végén még az összesített pontarányra is figyelni tudtak Pór Péterék tanítványai, hiszen Pakson 11 ponttal bizonyult jobbnak az Atom. Egyforma mérleg esetén tehát a Szolnoké lehet az előkelőbb helyezés.

SZOLNOKI OLAJ KK-ATOMERŐMŰ SE 71-58 (14-19, 19-11, 18-11, 20-17)

Szolnok, 1170 néző. V: Földházi, Gorka, Jakab L.

SZOLNOK: WITTMANN 10/6, VOJVODA 15/6, KOVÁCS P. 4, MILOSEVICS 15/3, Gregory 3. Csere: Burrell 13, Keller Á. 7, Jones 2, Boriszov 2. Edző: Pór Péter

ATOMERŐMŰ: DUNN 12, Medve, Barnies 9, Eilingsfeld 4, Tóth Á. 6. Csere: ROBINSON 17/6, Watkins 5, Siladji, Kovács Á. 3/3, Will 2. Edző: Schmidt Béla

Az eredmény alakulása. 4. perc: 6-4. 8. p.: 10-14. 13. p.: 17-21. 17. p.: 29-25. 22. p.: 42-32. 27. p.: 44-37. 29. p.: 49-39. 33. p.: 56-45. 38. p.: 61-53. 40. p.: 66-54.

Kipontozódott: Wittmann (40. p.)