Női Európa Kupa: újabb DVTK-bravúr
29
2016
2016. január 29.  |  02:53

A női Európa Kupa negyeddöntőjének első összecsapásait rendezték csütörtökön. A DVTK csapata cseh ellenfelet kapott a sorsoláson. Az első mérkőzésre idegenben, a Nymburk otthonában került sor. Az eddig 100 százalékosan menetelő diósgyőri hölgyek ezúttal is kitettek magukért, és nagy bravúrt végrehajtva, öt ponttal legyőzték a cseh bajnokság 2. helyezettjét.

A hétvégi Soprontól elszenvedett vereség után Maikel López tanítványai remek védekezéssel, igazi csapatként együttműködve nagy lépést tettek a továbbjutás felé. A találkozó végig szoros volt. Az első negyed után döntetlent mutatott az eredményjelző, a másodikban viszont a DVTK szorított a védekezésén, és elhúzott 31-21-re. A sokpontos harmadik negyedet követően defenzívebb záró szakasz következett, melyben Alyssia Brewer révén pontosabbak voltak a mieink az utolsó percekben. Az ötpontos előny nagyszerű alap a jövő heti (február 4. 18.30) visszavágó előtt, de természetesen még semmi nem dőlt el.

EURÓPA-KUPA, NEGYEDDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS

BASKETBALL NYMBURK (cseh)-ALUINVENT DVTK 64-69 (19-19, 8-12, 26-19, 11-19)

Nymburk, 500 néző. V: Liszka, Szmiljanics, Krejic (lengyel, szerb, szlovén)

NYMBURK: Bortelová 5/3, Taylor 23/12, Sipová 4/3, Kuster 13/3, Siksniute 13. Csere: Homencsuk 4, Hunková, Hamplová 2, Bartaková. Edző: Daniel Kurucz

DVTK: Czank 6, Lihtarovics 10/6, Rasheed 9/3, Brewer 13, Horti 12. Csere: Jovanovics 6, Szécsi 13. Edző: Maikel Lopez

Az eredmény alakulása. 5. p.: 10-11. 9. p.: 18-15. 13. p.: 21-25. 17. p.: 21-31. 22. p.: 31-31. 27. p.: 45-39. 32. p.: 55-53. 36. p.: 57-62

Kipontozódott: Sipová (36. p.), Homencsuk (40. p.)

Maikel Lopez: - Csak az első felvonáson vagyunk túl, az ötpontos különbség nem akkora előny, hogy ne kelljen hazai környezetben koncentrálnunk jövő héten. Tudtuk, hogy nehéz meccs vár ránk, mert a Nymburk az Európa-kupa legjobban lepattanózó csapata. A koncentrációnk nem volt tökéletes, sok büntetőt hibáztunk, erre jobban kell figyelnünk.