Három negyeden át élt a szolnoki remény
28
2016
2016. január 28.  |  01:27

Az Európa Kupa második csoportkörének negyedik fordulójában hazai pályán lépett pályára a Szolnoki Olaj együttese. Az N-csoportban az első három fordulóban minden csapat megnyerte a hazai mérkőzéseit, ennek a kihívásnak próbált megfelelni Pór Péter együttese. A múlt heti isztambuli meccsen a törökök fölényesen nyertek, ezúttal is bravúr kellett volna a legyőzésükhöz.

A törökországi 87-59-es vereség után ezúttal a hazai pályában is bízhattunk. Az idegenbeli mérközéshez képest óvatosabban kezdtek a csapatok, elsősorban a védelmek domináltak. A kevés pontot hozó első negyed (13-18) után a második tíz percben Stanley Burrell vezetésével magára talált a Szolnok, sőt a negyed felénél Wittmann Krisztián triplájával a vezetést is magához ragadták a tiszapartiak. A legrosszabbkor jött azonban Micov hárompontosa, melynek köszönhetően a törökök vonultak előnnyel a pihenőre (32-35).

A nagyszünetet követően folytatódott a kiélezett, elsősorban a védekezésre épülő találkozó. A mieink próbáltak a sztárokkal felálló török csapat nyomában maradni, ekkor úgy tűnt, hogy csak apró momentumok döntenek (45-47). A záró negyedben azonban magasabb fokozatba kapcsolt a Galatasaray, és pillanatok alatt látótávolságon kívülre került. A hazaiak mindent megpróbáltak, de sajnos nem sikerült közelebb kerülni, sőt a negyed második felétől még jobban eltávolodtak egymástól a csapatok. A végére húszpontos különbség alakult ki, ami nem mutatja reálisan a két csapat közti különbséget.

Folytatás Szardínia szigetén az olasz bajnok Sassari ellen február 3-án.

2. CSOPORTKÖR, N-CSOPORT, 4. FORDULÓ

SZOLNOKI OLAJ KK-GALATASARAY (török) 54-74 (13-18, 19-17, 13-12, 9-27)

Szolnok, Tiszaligeti Sportcsarnok, 1470 néző. Vezette: González (spanyol), Herceg (horvát), Baumanis (lett)

SZOLNOK: WITTMANN 8/6, Vojvoda 7, Kovács P. 7/3, Boriszov 5/3, Gregory 6. Csere: BURRELL 13, Keller 2, Vrbanc 2, J. Jones 4.

GALATASARAY: Güler 6, Köksal, SCHILB 11/9, MICOV 25/15, Lasme 6. Csere: Ch. Davis 3, DORSEY 10, JERRELLS 12/12, Sanli 1, Arar, Cantekin.

Az eredmény alakulása. 4. p.: 3-6. 8. p.: 7-15. 13. p.: 21-21. 16. p.: 28-25. 19. p.: 30-30. 23.p.: 40-42. 27. p.: 43-44. 29. p.: 45-47. 33. p.: 48-55. 36. p.: 51-65. 39. p.: 53-69.

Pór Péter: - Három negyeden keresztül megmutattuk, mit tudunk, örülök, hogy nagy erőfeszítésre késztettük a török együttest. A végére azonban a támadólepattanóknak és a tripláknak köszönhetően előnyhöz jutott a Galatasaray, amit már rutinosan meg is őrzött a lefújásig.

Ergin Ataman: - Az első félidőben Stanley Burrell ellen nem tudtunk mit kezdeni, bár Vojvoda Dávidot már ekkor is jól semlegesítettük. A végére felülkerekedtünk, de a Szolnok szépen helytállt.