Európa Kupa: Isztambuli vereség
20
2016
2016. január 20.  |  23:47
Az Európa Kupa második csoportkörének 3. fordulójára került sor kedden és szerdán. A Szolnoki Olaj csapata az N csoportban egy-egy győzelem illetve vereség után ma a félelmetes Galatasaray oroszlánbarlangjába látogatott. A csoportban mind a négy csapat 50 százalékos mérleggel állt a forduló előtt.

Az esélyek nem a mieink mellett szóltak, az isztambuliaknál több európaklasszis, NBA-t megjárt játékos kapott helyet, nem beszélve a fanatikus nézőseregről, amely kettőzött erőt kölcsönöz a törököknek. Sajnos az első negyed igazolta a papírformát, a hazaiak nekiestek a Szolnoknak, és remek dobóforma mellett jól is védekezve 20 pontos előnyre tettek szert. A második szakaszban hatalmas formajavulás történt az Olajnál, hatásosabb védekezéssel sikerült 20-14-re megnyerni ezt a tíz percet.

Szünetre valamelyest felcsillantak tehát a reményeink, de a második félidő első három perce gyorsan szertefoszlatta ezeket. A Galatasaray ugyanis egy gyors 13-0-ás rohammal 25 pontosra növelte az előnyét, ahonnan már csak a tisztes helytállás lehetett Pór Péter csapatának a célja. A különbség számottevően nem változott már a továbbiakban, és bár sima vereséget szenvedett a magyar bajnok, egy ilyen nagyon erős ellenféllel megmérkőzni kiváló lehetőség a tanulásra, a tapasztalatszerzésre.

Folytatás január 27-én hazai pályán ugyancsak az isztambuliak ellen.

FÉRFI KOSÁRLABDA EURÓPA-KUPA

KÖZÉPSZAKASZ (LEGJOBB 32), 3. FORDULÓ, N-CSOPORT

GALATASARAY ODEABANK (török)-SZOLNOKI OLAJ KK 87-59 (34-14, 14-20, 22-14, 17-11)

Isztambul, Abdi Ipekci Aréna 1500 néző. V: Maestre (francia), Vojinovics (montenegrói), Putyenko (orosz)

GALATASARAY: GÜLER 17/12, Köksal 7/3, SCHILB 24/12, MICOV 10, LASME 20. Cs: Türkilmaz 2, Edge 3/3, Arar 4, Sanli, Cantekin. Edző: Ergin Ataman

SZOLNOK: Burrell 12, Vojvoda 3, Kovács P. 4, MILOSEVICS 15/3, Keller Á. 2. Cs: Jones 4, Boriszov, WITTMANN 12/6, Gregory 6, Somogyi 1, Peringer. Edző: Pór Péter

Az eredmény alakulása. 3. perc: 4-6. 7. p.: 22-6. 9. p.: 30-12. 12. p.: 40-18. 17. p.: 42-29. 24. p.: 59-34. 27. p.: 61-38. 30. p.: 68-48. 33. p.: 77-48. 36. p.: 81-50.