14
2016
2016. január 14.  |  22:37
Elődöntők:

Hétvégén Budapesten, a városmajori kosárcsarnokban rendezték a női Hepp Kupa négyes döntőjét. Először a Tatabánya és a Szeged nézett egymással farkasszemet. Előbbi – amely az NB I/B nyugati csoportjában második helyezett – folyamatos kontroll alatt tartotta a mérkőzést, és végül második félidei jobb teljesítményének köszönhetően, Szász Emese vezérletével, tizenkét ponttal sikerült nyernie.

Végeredmény: Tatabányai Kosárlabda Club - Szegedi Kosárlabda Egylet 64-52 (20-16, 11-13, 18-13, 15-10)

Ezt követően a házigazda MTK lépett pályára a Baja ellen. Jobban kezdett Sztevan Csupics jelenlegi csapata a szerb mester korábbi kenyéradója ellen, a félidőben már húsz pont volt a differencia (39-19). Hamar eldőlt az egyébként remek hangulatú találkozó, így a szünet után a kék-fehéreknél azok is lehetőséget kaptak, akik korábban kevesebb szerephez jutottak, de Ambrus Szandráék magabiztos sikere így sem forgott veszélyben.

Végeredmény: MTK Budapest – Bajai NKK 75-54 (20-12, 19-7, 22-21, 14-14)

Bronzmeccs:

Vasárnap tehát a Szeged a Bajával csapott össze a bronzéremért, melyet előbbi gárda szerzett meg, miután egy végletekig kiélezett mérkőzésen 76-75-re győzött. A találkozón Horváth Zsanett szerezte a szegediek győztes kosarát.

Végeredmény: Szegedi Kosárlabda Egylet - Bajai Női Kosárlabda Klub 76-75 (23-23, 12-17, 15-16, 26-19)

Döntő:

Parádésan, 11-0-val kezdte a fordulatokkal teli első negyedet az MTK, ám egy 8-0-s futással visszajött a meccsbe, majd nem sokkal később fordított is a Tatabánya. A hajrá a hazaiaké volt, így tíz perc után 20-15 állt a táblán. A folytatásban mindkét csapat pontatlanul játszott, a félidőben hét ponttal mentek a fővárosiak.

A szünet után már tizenöt pont is volt a differencia, ám a harmadik negyed legvégén, egy utolsó másodperces triplával hét pontra szűkítette a különbséget a Tatabánya. Óriási izgalmakat tartogatott a hajrá, három perccel a vége előtt már csak négy pont volt közte, ám ennél közelebb már nem engedte magához ellenfelét az MTK, így végül, ha nehezen is, de a favorit nyerte a 2015/16-os Hepp Kupát.

Végeredmény: Tatabányai KC - MTK Budapest 49-60 (16-20, 13-16, 12-12, 8-12)

A négyes döntő legértékesebb játékosának (MVP) az MTK-s Turóczi Nikolettet választották meg.