Európa Kupa: nem volt esélye a Szolnoknak
14
2016
2016. január 14.  |  03:06

A Szolnoki Olaj a múlt heti bravúros győzelem után ezúttal idegenbe utazott, a spanyol Zaragoza csapatához.

A hazaiak rosszul kezdték az Európa Kupa második csoportkörét, hiszen a török Galatasaraytól 103-68-ra kaptak ki. Ezúttal azonban már a mérkőzés első perceiben világossá vált, hogy szeretnék kiköszörülni a csorbát, és nagy elánnal nekiestek a Szolnoknak. A különbség már az első negyed végére 16 pont lett, és a másodikban sem változott a játék képe. A mieink gyengén dobtak, és a védekezésen is lett volna mit javítani. A félidőre eldőlt a mérkőzés, 26 pontos hátrányban volt az Olaj (27-53).

A második félidő formalitásnak tűnt, és mint kiderült valóban az is lett. A spanyolok nem erőltették magukat, a Szolnok pedig igyekezett legalább tisztességes távolságon belül maradni. Burrell és Milosevics megvillant néhányszor, de nagyjából ez minden pozitívum, ami erről a mérkőzésről elmondható. Mivel a csoport másik mérkőzésén az olasz bajnok Sassari legyőzte a törököket, így mind a négy csapat 1-1-es mérleggel áll.

A jövő heti folytatás sem ígérkezik könnyűnek, a Galatasaray otthonába látogatnak Pór Péter tanítványai.

FÉRFI KOSÁRLABDA EURÓPA-KUPA

2. CSOPORTKÖR, N-CSOPORT, 2. FORDULÓ

CAI ZARAGOZA (spanyol)-SZOLNOKI OLAJ KK 88-60 (27-11, 26-16, 19-16, 16-17)

Zaragoza, 4783 néző. V: Ankarali (török), Obradovics (bosnyák), Glusics (szerb)

ZARAGOZA: Bellas, Tomás 7, SASTRE 7/6, FOTU 20, NOREL 12. Csere: Sek 6/6, Benzing 5/3, KRAVCOV 12, Linhart 4, Jelovac 11/3, García, Swing 4. Edző: Andreu Casadevall

SZOLNOK: Burrell 13/3, Vojvoda 6, Kovács P., MILOSEVICS 20, Keller Á. Csere: Jones 5, Boriszov 11/9, Wittmann 5/3, Gregory. Edző: Pór Péter

Az eredmény alakulása. 3. perc: 7-2. 6. p.: 11-9. 9. p.: 22-9. 11. p.: 27-11. 15. p.: 34-14. 20. p.: 53-27. 25. p.: 62-33. 28. p.: 70-38. 33. p.: 76-46

Kipontozódott: Keller Á. (32. p.)