Fölényes DVTK-győzelem az Európa-kupában
08
2016
2016. január 8.  |  02:53

Az  női Európa-kupa legjobb 16 csapata között a svéd Lulea várt a csoportból veretlenül továbbjutó DVTK-ra. Az oda-visszavágós párharc első felvonását Svédországban rendezték.

A párharc esélyesei a diósgyőri hölgyek voltak, és ennek már a mérkőzés elejétől próbáltak megfelelni. Bár az első negyedben még tartani tudta a lépést a mieinkkel a svéd csapat (21-24), de a másodikra összeállt a DVTK védekezése, és a máskor sok pontot dobó Luleát ebben a szakaszban sikerült 7 ponton tartani. Mivel a remek védekezés nem ment a támadójáték rovására, Maikel López tanítványai a nagyszünetre 19 pontos előnyre tettek szert (28-47).

A második félidőben próbáltak közelebb kapaszkodni a svédek, de a diósgyőriek nem engedtek a szorításból, és még növelni is tudták a különbséget. Nagyszerű csapatmunkával, és elsősorban Czank, Brewer, Horti és Jovanovics ponterős játékával fölényes győzelem született, így a DVTK nyugodtan várhatja az egy hét múlva sorra kerülő visszavágót.

NŐI KOSÁRLABDA EURÓPA-KUPA, nyolcaddöntő, 1. mérkőzés

LULEA BKK (svéd)-ALUINVENT DVTK 62-86 (21-24, 7-23, 18-21, 16-18)

Lulea, 1500 néző. V: Kucerová (cseh), Sukys (litván), Suslov (észt)

LULEA: Vanloo 4/3, BUSSEY 19/3, Barthold 4, Vesterberg 1, Hamilton 3. Cs: STAALVANT 14/9, Hendrickx 10, Nyström 4, Hägg 3/3, Setzman. Edző: Jens Julian Tillman

DVTK: CZANK 14/3, Lihtarovics 6, Szécsi 5/3, BREWER 21/3, HORTI 17. Cs: JOVANOVICS 15, Rasheed 8/3, Horváth B., Bálint, Szabó P. Edző: Maikel López

Kipontozódott: Hamilton (40. p)

Maikel López: - Nagyon fontos győzelem volt, de ez még csak az első felvonása volt a párharcnak. December 28-tól erre készültünk, tudtuk, hogy a védekezés lesz a győzelem kulcsa, tudtuk, hogy az első negyedben extra sebességgel próbál játszani a Lulea, de ezt sikerült lelassítanunk, ahogy elterveztük. A távolból értünk szurkolóknak ajánljuk ezt a győzelmet, a visszavágón számítunk rájuk, szükségünk van a támogatásukra.

Fotó:FIBA/Per Pettersson