Szolnoki bravúr a nyitányon
05
2016
2016. január 5.  |  20:07

A férfi Európa-kupa második csoportkörének nyitányán a három ex-NBA játékossal megerősített Dinamo Sassari látogatott Szolnokra.

Az olasz bajnok és kupagyőztes szárd csapat az ősszel még az Euroligában indulhatott, ám ott kevés sikerrel jártak, így kerültek a második számú európai kupaküzdelembe. Ráadásul ezúttal saját bajnokságukban sem vitézkednek, csupán a hatodik helyen szerénykednek, sőt szombaton történelmi vereségbe (50-87) futottak bele Milánóban.

Az előjelek tehát kedvezőek voltak a Szolnok számára, ennek megfelelően hatalmas elánnal vetették harcba magukat a mieink. Keller két kosarával 4-0, majd a negyed közepén már 15-3 volt az állás. A lendület kitartott a szakasz végéig, ekkorra 15 pont lett a hazai előny (23-8). Az olaszok az első negyed látványos szenvedése után megpróbáltak változtatni, ekkor már sokkal hatékonyabb támadójátékot mutattak be. Szerencsére azonban a mieink elsősorban az újonc Burrell (képünkön) illetve Vojvoda és Milosevics vezérletével visszaverték a felzárkózási kísérleteket, így a félidőre megmaradt 11 pontnyi előny (41-30).

Nagyszünet után még nyíltabb lett a játék, több távoli dobás is beakadt mindkét oldalon. A szárdok próbálkoztak, de a fordítás nem jött össze nekik, a szolnokiak rendre a legjobbkor találtak be. A legközelebb a záró negyed elején jártak ellenfelükhez a vendégek (61-55), de ettől többre nem futotta tőlük. A remek csapatjátékot nyújtó, nagyszerűen küzdő magyar bajnok felejtehetetlen mérkőzéssel szolgálta ki fantasztikus szurkolótáborát.