30
2015
2015. december 30.  |  04:01

MAGYARORSZÁG - LENGYELORSZÁG  59-62 (15-15, 16-17, 15-15, 13-15)

Hétfőn megkezdődött a 2015-ös Olimpiai Reménységek Versenye. A Szlovákiában rendezett utánpótlástornán az U16-os leány magyar válogatott a nyitó napon 62-59-es vereséget szenvedett Lengyelországtól.

Már a mérkőzés első negyedében érezni lehetett, hogy kiegyenlített összecsapásnak nézünk elébe, a csapatok felváltva vezettek, a szakasz végén döntetlen (15-15) állt az eredményjelzőn. A második tíz percben is folytatódott a kiélezett küzdelem, az első félidőben három pontnál nagyobb különbséggel egyik csapat sem vezetett.

A nagyszünet után a lengyelek 10 ponttal elhúztak (47-37), azonban egy 9-0-s futással egy pontra felzárkóztak a mieink. A záró felvonás elején Angyal Barbara triplájával 49-47-re már vezettünk is. A hajrát nagy izgalmak közepette a lengyelek bírták jobban idegekkel, és végül 62-59-re legyőzték a magyar lányokat.

A magyar csapat legeredményesebbje a 18 pontos Angyal Barbara lett, aki 8 lepattanót és 4 gólpasszt is jegyzett. Horváth Fruzsina 12, Dúl Panka 8 pontig jutott. A magyar válogatott következő ellenfele a házigazda szlovák válogatott lesz.