23
2015
Női Amatőr NB I. Keleti csoport
2015. december 23.  |  22:46
 A Diósgyőr nyerte az utánpótlás csapatok csatáját, a Szeged pedig a fővárosban hozott egy kötelező győzelmet.

DVTK - Vasas Akadémia 58-55 (14-16, 22-11, 14-17, 8-11)

Fordulatos meccset játszott egymással a két utánpótlás együttes. A hazai sikerben nagy szerepe volt annak, hogy a második negyedben a diósgyőri fiatalok egyértelműen rá tudták kényszeríteni akaratukat a tartalékos fővárosiakra - az összecsapás után került sor a Diósgyőr-Vasas NB I-es mérkőzésre. Szünet után próbált kapaszkodni a Bernáth Réka (14/6 pont, 5 szerzett labda, 4 gólpassz) és Solymosi Noémi (16 pont) vezette Vasas, de csak közelebb férkőzniük sikerült a hazaiakhoz. A jóval inkább fogcsikorgató küzdelmet, mint látványos játékot hozó záró szakaszban a miskolciak Arad Zsófia (22 pont, 12 lepattanó), Sikora Emőke (16 pont, 4 gólpassz) és (Kalocsai Dorina (10 pont, 7 lepattanó) vezetésével 3 pontot megőriztek előnyükből.

Nyíregyházi Kosársuli - DVTK 95-68 (27-22, 23-14, 18-14, 27-18)

Parádés első negyedet produkált a két együttes, ám a Vasas elleni kimerítő összecsapást követő napon a vendégek csak ennyi eddig tudták tartani a lépést egy másik élcsapat, a Nyíregyháza otthonában. A hazaiaknál ezúttal nem csupán a félelmetes Papp Klaudia (22/6 pont, 4 gólpassz)-Farkasinszki Orsolya (15 pont, 13 lepattanó) duó tagjai remekeltek, hanem igazi csapatmunkát is mutattak. Gömze Angéla (14/6 pont), Páll Vivien (11 pont), Takács Anna (10/6 pont) és Fekete Dóra (10 pont, 4 szerzett labda, 3 gólpassz) is kitett magáért, így hiába lett a mezőny legeredményesebb játékosa az egy nappal korábban nem játszó Kundráth Kiara,(25/9 pont), a Diósgyőrnek a jó első negyed után nem volt esélye.

Kiss Lenke Kosársuli - Szegedi KE 52-67 (13-17, 10-16, 16-13, 13-21)

Tóth Cecília vezérletével a vendégek kezdtek jobban, ám 9-2 után rendezte sorait a hazai együttes, amely a második negyed közepén Szabó Enikő ponterős játékának köszönhetően utolérte ellenfelét. Ez azonban a jelek szerint sokat kivett a KLKS játékosaiból, a Szeged a félidő hajrájában egy 12-2-es egységes csapatjátékkal bemutatott rohammal 10 pontos előnyt szerzett a szünetre.

Lendületben is maradtak a vendégek, akik a harmadik negyed első felét 11-4-re hozva közel 20 pontos előnyre tettek szert. Ez talán túlságosan megnyugtatta őket, a szívós hazaiak Szabó vezérletével egy 12-2-es rohammal a negyed végére 10 ponton belülre kerültek. Hiába dobott két triplát is a záró szakaszban Szabó, magára maradt. Bár a negyed közepéig így is versenyben tartotta csapatát, a negyed végén a Szeged új erőre kapott, és az utolsó 4 percben egy 9-2-es rohamot produkálva bebiztosította győzelmét. Tóth Cecília 16 ponttal és 9 lepattanóval, Kecskés Fanny pedig 12/3 ponttal és 8 lepattanóval vette ki részét a vendég sikerből, hazai részről egyedül Szabó (21/9 pont) jutott 10 fölé.