23
2015
Női Amatőr NB I. Nyugati csoport
2015. december 23.  |  01:32

A vártnál nehezebben, de nyert a nyugati éllovas TF Szigetszentmiklóson, a remek formába lendülő Baja legújabb "áldozata" pedig a PINKK volt

BKG DSE - TFSE 52-61 (25-18, 6-18, 11-12, 10-13)

A 6-0-lal indító, és az első negyedet "százas tempóban" pörgető hazai együttes - ha mind a 4 negyedben 25-öt dob meg sem áll 100-ig - ráijesztett a veretlen nyugati éllovasra. A TF a nyitó negyedben tartotta a lépést az ismét dupla-dupláig jutó Shirian Fatima (14 pont, 20 lepattanó) és Várnai Katalin vezette BKG-val.

A második negyedben megtört a hazai lendület, a szakasz elején több, mint 3 percig nem dobott kosarat a Szigetszentmiklós, a TF ledolgozta hátrányát. Ekkor azonban új erőre kapott a BKG, s a negyed hajrájáig ismét riválisa előtt járt. A félidő végén egy 10-0-lal fordítani tudott az ekkor Sándorfi Réka vezette TF, s előnnyel fordult a második félidőre.

A harmadik negyed közepén szívós munkával 1 pontra feljött a BKG, ám ekkor egy 6-0-s roham formájában újított a TF, amely küzdelmes mérkőzésen megőrizte veretlenségét. Ebben főszerepet játszott Németh Alma (12 pont, 6 lepattanó) és Karlócai Julianna (10/6 pont, 7 lepattanó).

Bajai NKK - PINKK SE 64-54 (20-9, 12-14, 19-13, 13-18)

Sokkal lendületesebben, pontosabban kezdett az utóbbi hetekben mérkőzéseit sorozatban nyerő Baja, mint ellenfele. Ferencz Andrea (22/3 pont, 8 lepattanó, 4 gólpassz) és Kovács Dóra (9-9 pont és lepattanó) eredményességére alapozva 8-3-ra, 17-7-re is vezettek a hazaiak, megérdemelten szereztek megnyugtató, 11 pontos előnyt. Ez a második szakasz közepén 16-ra nőtt, a félidő végén "leült" a Baja játéka, s a PINKK egy 9-2-vel 10 ponton belülre került. A harmadik negyed közepén 36-29-re feljött a PINKK, ám ekkor a Baja egy 9-1-gyel 15 pontosra növelte előnyét. A PINKK nem tört meg, a záró szakasz közepén egy 9-0-lal még feljött 6 pontra, de  nem tudta igazán szorossá tenni az összecsapást. Abban, hogy a PINKK nem adta olcsón a bőrét, a dupla-duplát elérő Mojzes Ginának (12 pont, 10 lepattanó), Sánta Petrának (16/3 pont, 4 gólpassz) és Anga Zsófiának (12 pont, 8 lepattanó) volt jelentős szerepe.