Leány tini döntő: a Csata az országos bajnok
11
2015
2015. május 11.  |  22:12
A leány tini országos bajnokság nyolcas döntőjének vasárnapi fináléjában a Csata és a Vasas csapott össze. A mérkőzést mindvégig a Csata uralta: a Vasas hiába küzdött, végül 90-43-ra kikapott. A harmadik helyet a Szekszárd szerezte meg, miután két pontos félidei hátrányát ledolgozva, remek hajrával 86-76-ra nyert.
Az ötödik helyért zajló Sopron-Baja találkozó is hasonló menetrend szerint alakult. A félidőben még három ponttal vezetett a Baja, ám a Sopron kiváló második félidei teljesítményével 86-52-re győzött.
A hetedik helyen a Törekvés végzett, amely az első három negyedben eldöntötte a mérkőzést. A Győr hiába kapaszkodott az utolsó játékrészben, végül 74-59-re kikapott.

Leány tini országos bajnokság, döntő, Pasarét

A vasárnapi eredmények

A 7. helyért
Széchenyi KA-Török Flóris-Törekvés SE /A 59-74 (19-20, 7-23, 13-18, 20-13)

Az 5. helyért
Soproni Darazsak Akadémia / A-Bajai NKK 86-52 (13-17, 18-17, 33-12, 22-6)

A 3. helyért
Atomerőmű KSC Szekszárd-BEAC-Újbuda Kosárlabda Akadémia / A 86-76 (14-26, 23-13, 25-23, 24-14)