U21, döntő: Honvéd-Falco finálét rendeznek
12
2015
2015. április 12.  |  12:08
Rendkívül izgalmasra sikerült a Honvéd-Nyíregyháza elődöntő a Debrecenben zajló Morgen Ferdinánd U21-es bajnoki döntő második napján. Az igen küzdelmes első félidő után a fővárosiak tíz ponttal nyerték meg a harmadik negyedet, a Nyíregyháza azonban visszakapaszkodott, így a győzelem sorsa csak az utolsó percben dőlt el a végjátékot jobban bíró Honvéd javára.

A másik elődöntőn a Falco 72-47-re nyert a SZEDEÁK ellen. Az ötödik-nyolcadik helyért folyó párharcokban is született szoros eredmény. A Fehérvár a Vasassal játszott parázs mérkőzést, amelyben a végén eredményesebb Alba kerekedett felül. A DEAC meggyőző fölénnyel, 107-60-ra győzte le a Törökbálintot.

Vasárnap a helyosztókra kerül sor - a Honvéd-Falco döntőt hat órakor rendezik.

Szombati eredmények

Az 5-8. helyért
Alba Fehérvár-DKKA-Balogh 2000-MKB-Euroleasing Vasas 78-75 (24-18, 13-17, 17-18, 24-22)
MTK Törökbálint-DEAC  60-107 (1-38, 27-30, 22-17, 10-22)

Elődöntő
Budapesti Honvéd SE-Marso Nyíregyháza KK 63-61 (14-18, 8-6, 22-11, 19-26)
Falco-Trend Optika KC Szombathely-Naturtex-SZTE-Szedeák 72-47 (19-14, 17-5, 19-17, 17-11)