U21, döntő: szoros meccsek már az első napon
11
2015
2015. április 11.  |  22:31
A Debrecenben zajló Morgen Ferdinánd U21-es országos bajnoki döntő első napján máris izgalmas mérkőzéseket láthatott a közönség. A Nyíregyháza remek hajrá után két ponttal, 72-70-re nyert a Vasas ellen. A SZEDEÁK három ponttal verte meg a DEAC-ot (70-67), amely kiváló harmadik negyedbeli játékával tette szorossá a mérkőzést, ám a végét a Nyíregyháza bírta jobban.

A Honvéd hét ponttal, 71-64-re győzte le a Fehérvárt, a legsimább meccset pedig a Falco vívta, amely 91-37-re nyert a Törökbálint ellen. Szombaton a pénteki meccsek vesztesei az 5-8. helyért folyó csata első meccseit vívják, a nyertesek pedig elődöntőt játszanak.

U21, Morgen Ferdinánd-bajnokság, országos döntő

Pénteki eredmények
Negyeddöntő
Alba Fehérvár-DKKA-Balogh 2000-Budapesti Honvéd 64-71 (18-26, 16-8, 14-21, 16-16)
Marso Nyíregyháza KK-MKB-Euroleasing Vasas 72-70 (12-27, 20-17, 20-16, 20-10)
Falco-Trend Optika KC Szombathely-MTK Törökbálint 91-37 (21-12, 23-13, 29-5, 18-7)
Naturtex-SZTE-SZEDEÁK-DEAC 70-67 (19-11, 16-12, 12-29, 23-15)