10
2015

2015. április 10.  |  10:11
Női NB I. A-csoport rájátszás az 1-8. helyért

A női döntő második felvonásán, csütörtökön este a DVTK hazai pályán fogadta a Sopront. Az első derbit az alapszakasz-első nyerte, ám a miskolciak óvtak. Hiába, formai hibát vétettek, így az ügyet nem is tárgyalta a szövetség. Ezúttal mindkét oldalon akadt hiányzó: soproni részről Zsovár Orsolya szenvedett kisebb agyrázkódást a hétfői találkozón, a DVTK csapatában pedig a két sportszerűtlen hibája után kiállított Naignouma Coulibaly nem lehetett ott a társaival. A miskolciak négy ponttal győztek, ezzel kiegyenlítették az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állását. A finálé harmadik meccse vasárnap, Sopronban lesz.

ALUINVENT DVTK Miskolc – UNIQA-Euroleasing Sopron 90–86 (19–19, 21–21, 24–18, 26–28)
Miskolc, 2000 néző
V.: Cziffra Cs., Győrffy P. A., Farkas G.
DVTK: Czank 17/6, Rasheed 7, Allison 12, Szécsi 15/3, Bishop 28/9. Csere: Dubei -, Bálint 11/9.
Sopron: Ciglar 2, Hartley 18/3, Simon Zs. 8/6, Sztankovics 2, Krivacsevics 12. Csere: Krnjics 17, Crvendakics 17/9, Gaucher-Smith 10/6, Weninger -.

A Győr megszerezhette volna a bronzérmet, ha hazai pályán is legyőzi a PEAC-ot. A félidőben még vezettek is Völgyi Péter lányai, ám harmadik negyedben megtorpantak, és bár a hajrára még vissza tudott kapaszkodni a Győr, a pécsiek hat ponttal nyertek, ezzel kiegyenlítették a párharc állását.

CMB CARGO UNI Győr-UNIQA – PEAC-Pécs 62–68 (17–14, 18–17, 8–21, 19–16)
Győr, 400 néző
V.: Pálla, Gorka, Makovsky
Győr: Czirják 9, Horváth K. 5, Ivanovics 5/3, Laklóth 21/6, Vajda A. 14/12. Csere: Koch 6, Vincze V. 2, Török Á. -.
PEAC: Hurst 17/3, Raksányi 5, N. Jovanovics 10/6, Kaposi, Williams 11. Csere: T. Jovanovics 15, Raus -, Pap R. 10, Orozovics -, Szücs R. -.

A 7. helyért rendezett párharc első mérkőzését játszotta egymással a Szekszárd és a Cegléd. A tolnaiak jobban működtek együtt csapatként, így végül szoros csatában öt ponttal nyertek.

Atomerőmű KSC Szekszárd – Ceglédi EKK 70–65 (15–21, 18–15, 22–21, 15–18)