07
2015
2015. április 7.  |  11:11
Női NB I. A-csoport rájátszás az 1-8. helyért

A döntő első felvonásán az alapszakasz-győztes Sopron három ponttal legyőzte a Miskolcot, ezzel 1–0-ra vezet az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharcban. A mérkőzés után azonban a DVTK megóvta az összecsapást, mert a vendégek szerint az utolsó percben, Coulibaly és Krivacsevics kipontozódása után nem a megfelelő játékos - Alekszandra Crvendakics helyett Zsovár Orsolya - dobta a büntetőket.

UNIQA-Euroleasing Sopron–Aluinvent DVTK Miskolc 77–74 (17–20, 26–20, 18–14, 16–20)
Sopron, 1200 néző
V.: Kapitány G., Jakab L., Tőzsér D.
Sopron: Ciglar 4, Hartley 17/3, Gaucher-Smith, Sztankovics 4, Krivacsevics 22/3. Csere: Krnjics 10, Simon Zs. 14/6, Crvendakics 5, Zsovár 1
DVTK: Czank 4, Rasheed 14/6, Allison 33/3, Szécsi 2, Bishop. Csere: Coulibaly 11, Szabó P. 1, Dubei 2, Ciappina 3/3, Bálint 4.

A bronzmeccs első összecsapásán a PEAC-Pécs hazai pályán 13 ponttal kikapott a Vajda Anna által vezérelt Győrtől, amely így közelebb került a harmadik helyhez. A két győzelemig tartó párharc csütörtökön Győrben folytatódik.

PEAC-Pécs – CMB CARGO UNI Győr 61–74 (25–17, 11–21, 16–16, 9–20)