Férfi Egyetemi Bajnokság: Soproni huszárvágás a SzoESE ellen
12
2024
2024. február 12.  |  19:35

Nagyjából a papírformának megfelelő eredmények születtek a héten a férfiaknál a Nemzeti Egyetemi Kosárlabda Bajnokságban - egyetlen találkozót leszámítva. A nyugati derbin ugyanis a SMAFC nagy meglepetésre simán legyőzte a SzoESE gárdáját.

Nemzeti Egyetemi Kosárlabda Bajnokság, férfiak,  11. forduló.

Keleti csoport

AKE-Milton Friedman Egyetem - TFSE 51-117 (15-27, 12-22, 13-32, 11-36)

Budapest, Bethlen Gábor Technikum, 15 néző. V.: Hartai, Lázár.

AKE-Milton Friedman Egyetem: Laszák 18/6, HUTVÁGNER 14, Tarsoly 7/3, Pesti 6/6, GERGELY 6. Edző: Pálfi Jenő.

TFSE: Alcser 24, Nagy 22/6, Woditsch 17/9, Csomós 14/6, Rátkai 13/3. Csere: Velkey 12/12, Fábián 8, Szlávik 7/3. Edző: Boros Zoltán.

A mérkőzés első negyedében úgy tűnt, hogy tripladobó-párbajnak ad helyet a Bethlen Gábor Technikum terme, mindkét csapat szórt 3-3 hármast, de a pontosabban játszó vendégek így is 10 pont fölötti előnyt szereztek. A második negyedben tovább nyílt az olló, a TFSE megrázta magát, és újabb 4 trojkát süllyesztett el a Milton gyűrűjébe. A hazaiak részéről Laszák Botond volt a húzóember, akihez aztán Hutvágner Dániel is szépen felzárkózott pontokban, a vendégek fokozatosan növekvő előnyéről elsősorban az Alcser Dániel-Nagy Dániel-Woditsch Tamás trió gondoskodott. A második félidő már egyértelműen a TFSE dominanciáját tükrözte a csere nélkül felálló, fáradó hazaiakkal szemben, így aztán nem volt kérdés, hogy a Milton nem tud a hazai pály előnyével élni , a TF csapata megérdemelte a nagyarányú győzelmet.

Pálfi Jenő: - Az eredmény nem tükrözi a javuló játékunkat, de egész jól járattuk a labdát, megtaláltuk az üres embereket, és végre jó volt látni, hogy kezdünk felnőni a feladathoz! Szép volt fiúk! Az ellenfélnek is gratulálunk! Sok sikert nekik a továbbiakban!

Boros Zoltán: - Kár, hogy a Miltonnál hiányoztak további kulcsjátékosok, akkor biztos, hogy jobb mérkőzés lett volna. Annak örülök, hogy elértük a 100 pontot, de úgy gondolom, hogy a Milton Egyetem is jó úton jár, és egyre jobbak lesznek. További sok sikert kívánunk nekik!

Semmelweis Egyetem - DEAC 42-103 (14-23, 8-35, 5-24, 15-21)

Budapest, SOTE csarnok, 20 néző. V.: Szőts, Pohánka.

Semmelweis Egyetem: Kovács, Tóth 2, JANKÓ 10, Hajdú 6, Tabajdi 11. Csere: Csipán 6, Székely 5/3, Msakni 2. Edző: Weisz Miklós.

DEAC: Pollák 8/6, VÁRBÍRÓ 16, HIBJÁN 18, Varga 8, BANKÓ 15/3. Csere: BATA 15/9, Besenyei 11/3, SIPOS 12/12. Edző: Nagy Lajos.

Nagy lendülettel kezdtek a csapatok, ami mindkét oldalon pontatlanságokat eredményezett a játékban, de a DEAC hamar 4-6 pontos előnyt épített ki magának, amit a negyed végére 9 pontosra hizlalt. A második negyedre elfáradt a több alapemberét nélkülöző hazai gárda, aminek eredménye sok eladott labda és rossz dobóhelyzet lett, ezeket a debreceniek egységes, jó csapatjátékot nyújtva gyorsindításokkal kihasználták, így a második félidőre már több mint 30 pontos előnnyel fordultak a felek. A második félidőben nem változott a játék képe, folyamatosan nyílt az olló a két csapat között. A záró játékrészben a magabiztos vezetés tudatában lazult a vendégcsapat védekezése, ezért a medikusok több minőségi dobóhelyzethez jutottak, de ez is csak arra volt elegendő, hogy ne nőjön tovább jelentősen a két csapat között a pontkülönbség. A vendéglátóknál csak Tabajdi Tege és Jankó Árpád, míg a debreceni csapat nyolc játékosából hatan is elérték a 10 pontos határt.

Weisz Miklós: - Sajnos a mai napon ennyi volt ebben a mérkőzésben a részünkről, a jövő héten megpróbálunk javítani.

Nagy Lajos: - Gratulálok a srácoknak, a SOTE-nak pedig köszönöm szépen a játékot és további sok sikert kívánok.

Nyíregyházi Egyetemi SE- Debreceni Medikus SE 92-74 (20-12, 30-14, 23-23, 19-25)

Nyíregyháza, Egyetem Sportcsarnok, 20 néző. V.: Nyíri, Cservenyák-Páll.

Nyíregyházai Egyetemi SE: DEMETER 19/12, VASKÓ 22/18, Kabango 13/9, VERBA 11/3, Nagy L. 4. Csere: BÍRÓ BE. 18/3, Bíró Bo. 4, Vámos. Edző: Vida Zoltán.

Debreceni Medikus SE: ZOVÁNYI 19/6, Nádasi 6 , Valner 4, SZIRBUSZ 14/3, ALBUKAI 29/6. Csere: Veres 4, Lipécz 2. Edző: Kovács István.

Remek hangulatban kezdődött a mérkőzés, a Medikusok a szűk keretük ellenére sem feltartott kézzel léptek pályára. Ennek ellenére a hazaiak tetemes előnyre tettek szert a félidő végére, köszönhetően a kiváló távoli dobásaiknak. Fordulás után sem adták fel a vendégek, így egy szoros második 20 perc kerekedett az összecsapásból. Meg is nyerték 6 ponttal, azonban ez nem veszélyeztette a jól játszó nyíregyháziak győzelmét. Hazai részről Bíró Benedek (18 pont, 13 lepattanó), a debreceni legénységből pedig Belal Albukai (29 pont, 13 lepattanó) ért el dupla-duplát.

Vida Zoltán: - Jó hangulatú mérkőzésen vagyunk túl, örülök, hogy a csapatból mindenki pontot tudott szerezni és mindenki játéklehetőséghez jutott. Sok sikert kívánok a Debrecen csapatának.

Kovács István: - Egy rendkívül sportszerű mérkőzésen a jobbik csapat nyert. De, most már második mérkőzés óta úgy játszik a csapatom, ahogy tud, ezért büszke vagyok rájuk. Nem adták fel és a szív mellé, most ész is párosult. Reméljük, hogy tudjuk folytatni ezt a játékot, ami majd a későbbiekben már győzelmet jelent. Gratulálok a Nyíregyházának.

SZTE-Szegedi RSC - BME-MAFC 92-101 (25-29, 29-31, 16-19, 22-22)

Szeged, Topolya sori sportcsarnok, 20 néző V.: Márkus, Barabás.

SZTE-Szegedi RSC: Sajgó 6, Kamenik 6, ÓNODI 21/6, Tráser N., Tráser M. 7. Csere: Lőrincz 11/3, PINNYEY 17, Bella 16/6, KASS 8. Edző: Gaál Gergő.

BME-MAFC:  KOFLANOVICS 6/6, POLLÁK 16/6, LÁNG-MITICZKY 16/12, TÓTH K. 38/6, Horváth M. 8. Csere: Vas 6, Cseresznye, Géczi 9, Vargovics 2, Molnár. Edző: Weisz-Tiba Klára.

Szoros, izgalmas csatával indult a mérkőzés, azonban negyed közepén elkezdtek beesni a vendég hárompontosok, így 13-23-nál jött az első időkérés. Ezután a Tisza-partiak elkezdték a felzárkózást, a negyed végére 4 pontra csökkentve hátrányukat.  A nagy dobópárbajt hozó második negyedben a Tóth Kornél (38 pont, 10 lepattanó, 11 kiharcolt fault, 5 gólpassz, 59 VAL)-Pollák Árpád (16 pont, 3 lepattanó, 2 gólpassz, 2 kiharcolt fault, 16 VAL)-Láng-Miticzky Dániel (16 pont, 4 lepattanó, 4 gólpassz, 10 VAL) trió vezette fővárosiak megszenvedtek az ügyesen kombináló, jól játszó Gaál-legénységgel. A fordulás után is nagy elszántsággal léptek pályára a csapatok, a BME-MAFC az előny tartását, az Ónodi Tamás (21 pont, 4 lepattanó, 3 szerzett labda, 3 kiharcolt fault, 17 VAL Pinnyey Márton (17 pont, 4 lepattanó, 2 kiharcolt fault, 14 VAL), Bella Ádám (16 pont, 2 lepattanó, 2 kiharcolt fault, 11 VAL) és Kass Ferenc (8 pont, 11 lepattanó, 2 szerzett labda, 2 gólpassz, 19 VAL) eredményességére építő szegediek pedig a fordítást tűzték ki célul. Azonban ez a játékrész nem igazán úgy alakult, ahogy azt az alföldiek elképzelték, az olló elkezdett nyílni. A záró etapra még egy nagy hajrát indítva jött ki a hazai alakulat, de nem sikerült közelebb kerülniük a vendégekhez, akik végül megérdemelten nyerték a színvonalas, látványos összecsapást.

Gaál Gergő: - Nagyon jó hangulatú és iramú mérkőzést játszottunk. Sajnálom, hogy az első félidőben 10 triplát hagytunk az ellenfélnek, köztük egy említésre méltó egészpályás utolsó másodperceset. Gratulálok a MAFC-nak! Sok sikert kívánunk nekik a négyben maradáshoz.

Weisz-Tiba Klára: - Őrületes tempó volt az egész meccsen, ez a Szeged otthonában nagyon jó kis csapat. A továbbjutásunk érdekében ez egy nagyon fontos lépés volt. Gratulálok a Szegednek és további sok sikert nekik.

Miskolci Egyetem - Eszterházy SC 97-65 (19-18, 26-10, 26-21, 26-16)

Miskolc, Egyetemi Körcsarnok, 50 néző V.: Vaszi, Takács.

Miskolci Egyetem: ORLICZKI 13/3, Sándor 5/3 , KOZÁK 13/3, RAGÁLYI 11/3,  GERŐCS 18 . Csere: SZŐKE 14, Gadus B. 9/3, Nyíri 6, Gadus F. 5, Tóth J. 3/3, Tóth B., Velkey. Edző: Béres Dávid.

Eszterházy SC: Bajusz 11/3, Pomázi 9/9, Botka 7/3, Rékasi 5/3, Gilszki 2. Csere: Kerekes 14/6, Ficsor 9/3, Kocsis 5/3, Kátai 3/3, Albach, Kovács. Edző: Klepej Roland.

A vendégek kezdték jobban a találkozót Pomázi Patrik jóvoltából, aki a hárompontos vonal mögül nem hibázott. Miskolci részről Kozák Bertalan (13/3 pont) törte meg a gólcsendet. A hazaiak lassacskán visszajöttek a mérkőzésbe és 19-18-ra zárták az első negyedet. Az egri triplavető Pomázi Patrik sajnálatos módon idő előtt befejezte a mérkőzést - egy rossz mozdulattól megsérült a bokája -, majd őt követte a kispadra Rékasi Bojta is, aki egy betörés után sérült meg. A vendégek kulcsembereit elveszítve se adták fel és küzdöttek tovább Kerekes Hunor (14/6 pont 4 lepattanó) vezérletével. A hazaiak részéről Orliczki Mátyás (13/3 pont 8 gólpassz) irányította jól csapatát és szolgálta ki társait és Gerőcs Bálint (18 pont, 5 lepattanó) és a dupla-dupláig jutó cserejátékos, Szőke Gábor (14 pont, 11 lepattanó) nyújtott stabilitást a palánk közelében. A papírforma bebizonyosodott, ezzel a győzelemmel miskolciak megőrizték hazai veretlenségüket.

Béres Dávid: - Álmosan kezdtük a mérkőzést, de az idő előrehaladtával belerázódtunk és felvettük a ritmust. Mindenki tíz perc feletti időt töltött a pályán. Gratulálok a fiúknak a győzelemhez! Pomázi Patriknak és Rékasi Bojtának mielőbbi gyógyulást kívánok! További sok sikert kívánok az Egernek a bajnokságban!

Klepej Roland: - Jól kezdtük a mérkőzést, gyorsan el tudtunk lépni a hazai csapattól, viszont az egyik kezdő játékosunk sérülése megtörte a lendületünket. A második negyedben egy másik kezdő játékosunk is megsérült, ami miatt teljesen felborult a rotációnk és a Miskolc el tudott lépni. A második félidőben sok pozitívumot láttam támadásban és védekezésben egyaránt, olyan játékosoktól, akik eddig kevesebb lehetőséget kaptak. Örülök, hogy ebben a nehéz helyzetben is végig küzdött a csapat és egy pillanatig sem adta fel. Köszönjük a Miskolcnak a játékot, további sok sikert nekik!

Nyugati csoport:

SMAFC - SzoESE 83-62 (26-15, 19-14, 19-14, 19-19)

Sopron, Krasznai Ferenc Sportcsarnok, 50 néző. V.: Tóth, Rokob.

SMAFC: Kalincsák 15/3, HEISZENBERGER 18/3, VINICZAY 13/3, HENCZ 25/9, RÉTI 8. Csere: Fekete 2, Szívós 2, Göndöcs, Veöreös, Sztankovics. Edző: Márkus Tamás.
SZOESE: Gyánó 6, Nárai, KISS M. 20/6, VÁRKONY T. 8, Vicze 10. Csere: Németh 9/3, Kiss H. 3, Frisnyák 2, Várkony K. Edző: Kéri Péter.

A hazai csapat remek ritmusban kezdte a mérkőzést és az első negyed végére 11 pontos előnyt alakított ki. A vendégcsapat próbálta rendezni a sorait, de a félidő magabiztos SMAFC vezetéssel zárult. A játék képe a második félidőben sem változott, bár a SZOESE próbált zárkózni, de a hazai csapat okos játékkal a végéig tartotta előnyét és magabiztos győzelmet aratott, amelyből Hencz Balázs 25 pontos, 11 lepattanós dupla-duplával vette ki részét.

Márkus Tamás: - Hatalmas gratuláció a fiúknak, magam sem számítottam ennyire magabiztos győzelemre, de az ilyen meglepetéseket nagyon szeretem.

Kéri Péter: - Gratulálok a SMAFC-nak a győzelemhez. Mi nagyon rosszul kezdtük a mérkőzést, nem sikerült jó ritmust találnunk sem védekezésben, sem támadásban. A második félidőre ugyan összeszedtük magunkat, de a mérkőzés elején nagy különbség alakult ki, amit nem tudtunk ledolgozni.

Ludovika SE - PTE PEAC 40-77 (11-27, 6-21, 6-18, 17-11)

Budapest, Ludovika Aréna, 30 néző. V.: Gyurka, Molnár.

Ludovika SE: Radojevic 8, Nagy M. 3/3, Sándor 8, Tóth M. 5, Póczos. Csere: DARVAS 12/3, Farkas, Beck 4, Polgár, Barta. Edző: Mészáros István.

PTE PEAC: Fülöp 6/3, BOR 21/9, Nagy K. 9/6, GYŐR 10, Mezei 8. Csere: Darázs, Halkovics 2, Kovács B. 2, BÁNFI 12/6, NÉMETH Z.  4, Habling 3/3. Edző: Kmézics Zorán.

A megilletődött Ludovika ellen a listavezető  lehengerlő játékkal, ellentmondást nem tűrően rajtolt.  Látszott a rutin és a táblázaton elfoglalt helyezésbeli különbség, aztán lassan kezdtek kosárlabda-mérkőzésre utaló jelek látszani. A Ludovika próbált némi ellenállást tanúsítani, de ez csak a pécsi cseresor ellen volt hatékony. A vendégek tetemes előnyük birtokában mindenkinek jócskán adtak játéklehetőséget, amit a Ludovika főleg az utolsó negyedben ki is használt, így a hazaiak szempontjából vállalható eredmény született. A küzdelem maximálisan sportszerű volt.

Mészáros István: - A Pécs bajnokesélyesként játszott, mi mindent megtettünk a tisztességes helytállás érdekében. Mindenki igyekezett, ezért dicséret jár a fiúknak, próbálunk a holnapi  visszavágón is életjeleket mutatni. Azért irigylem kollégámat, jó csapata van, gratulálok nekik.

Kmézics Zorán: - A hosszú utazás után úgy alakult, hogy mindenkinek tudtam megfelelő játéklehetőséget adni. A győzelmünk nem forgott veszélyben, és megérdemelt volt. Köszönjük a hazaiaknak a sportszerű hozzáállást, holnap ismét megütközünk, ezúttal Pécsett.

Veszprémi Egyetemi SC - ELTE BEAC 28-72 (6-23, 10-18, 7-20, 5-11)

Veszprém, Egyetemi Tornacsarnok, 20 néző. V.: Propszt, Fülöp.

Veszprémi Egyetemi SC: Lénárt 5, STEWART 15/9, Szabó, Végh 8, Csernák. Csere: Vicai, Fekete, Németh, Nádasdi. Edző: Kerekes Gábor.

ELTE BEAC: Szabó B. 5/3, Kiss-Leizer 11/3, BORSOS 13, IPACS18/12, Orczi 8. Csere: Ipacs 5, Papp 4, Szabó I. 8, Dauda. Edző: Csányi Zoltán.

A mérkőzésbe nagyon jól lépett be az ELTE csapata. Jó csapatjátékkal, gyors passzokkal felmorzsolták már az első negyedben a hazai gárdát. Az eléggé egyemberes csapat benyomását keltő hazaiak - akiktől a pontok több mint a felét szerezte az "izmos" dupla-dupláig (15 pont, 24 lepattanó) jutó Matafu Stewart - ritkán tudtak jó helyzeteket teremteni, és azokat értékesíteni, így a jól játszó ELTE fölényes győzelmet aratott.

Kerekes Gábor: - Sajnos mi is edzés nélkül vagyunk a mérkőzéseken, ez meg is látszik mind a támadásban, mind a védekezésben. Fizikálisan magasan felettünk állt az ELTE csapata, a védekezésünket könnyen törték át, támadásainkat pedig könnyen semlegesítették. Gratulálok az ellenfél csapatának.

Csányi Zoltán: - Nagyon nehéz időszakon vagyunk túl. Alapvetően edzeni is keveset tudtunk, sok a sérültünk. Ugyanakkor a fiúk nagyon nagy lelkesedéssel játszottak ezen a mérkőzésen, úgyhogy gratulálok nekik, és természetesen gratulálok a Veszprém csapatának is. Köszönjük a játékot és a lehetőséget.

Óbudai Egyetem Kandó SC - Mosonmagyaróvár UNI-Győr 64-114 (18-38, 11-29, 18-16, 17-31)

Budapest, Kinizsi u., 10 néző. V.: Gombos, Fajszi.

Óbudai Egyetem Kandó SC: Balázs 9, VERES 20/12, Puskás 4, KARAKÓ 19/6, Bodnár 6. Csere: Pálvölgyi 2, Bogdán, Katatics 4. Edző: Őri Gergely.
Mosonmagyaróvár UNI-Győr: Friedl 4 , TÓTH-ERDEI 9/3, BAKON 40/30, KÁMÁN 9/6, Hágen 15/3. Csere: SÓLYOM 9, GARANCZ 16/3, Piukovits 4, Varga 5/3, Dani, Mester 3/3, Éder. Edző: Laky Tibor.

Jól kezdték az óbudaiak a mérkőzést, a találkozó első két kosarát ők szerezték meg. Egészen hat és fél percig fej-fej mellett haladt a 2 együttes (16-18), majd ekkor a Mosonmagyaróvár csapata rakétát gyújtott és Bakon Csanád (40/30 pont, 4 gólpassz) vezetésével triplákkal szétdobták a hazai védelmet, így a negyed végére jócskán elléptek az óbudaiaktól (18-38). A 2. negyedben folytatódott a vendég kosáreső, hiába váltogatták a hazaiak a védekezést, nem találták a jó dobóformát kifogó Mosonmagyaróvár ellenszerét, így a félidőre már 38 pontos vendég vezetés állt az eredményjelzőn (29-67). A 3. negyed elején bejött az Óbuda zónája, négy és fél percig nem szereztek egy pontot sem a vendégek, ami kosárcsendet természetesen a 10 hárompontosig jutó Bakon - aki a jelek szerint a Kinizsi utcában nagyon otthon érzi magát, hiszen ugyanitt a közelmúltban a Közgáznak 9 triplát szórt - törte meg. A záró negyedben nem történt érdemi változás, a vendégek magabiztos és fölényes győzelmet szereztek (64-114). Óbudai oldalon a dupla-dupláig jutó Karakó Bálint (19/6 pont, 16 lepattanó) és Veres Zsombor (20/12 pont) teljesítménye emelhető ki, a vendégektől a már említett Bakon mellett Kámán Kristóf (9 pont, 8 gólpassz) és Tóth-Erdei Bálint (9 pont, 6-6 lepattanó és gólpassz) mezőnymunkája, és a 16 pontját jó hatékonysággal "összehozó" Garancz Milán játéka dicsérhető.

Őri Gergely: - Először is köszönjük a megtiszteltetést a Mosonmagyaróvár csapatának, hogy ilyen erős, teljes kerettel érkeztek hozzánk. Jól kezdtük a mérkőzést, hat és fél percig tudtuk tartani a lépést ellenfelünkkel, onnantól szétdobtak minket a tripláikkal és szétestünk. A 3. negyedben védekezésben volt egy öt perces megvillanásunk amikor nem kaptunk egyáltalán pontot, így ezt a negyedet nyerni is tudtuk, amihez gratulálok a srácoknak! Megérdemelten nyert a Mosonmagyaróvár, további sok sikert nekik a bajnokságban.

Laky Tibor: - Természetesen boldog vagyok a győzelemnek köszönhetően, köszönjük a sportszerű mérkőzést. Igyekszünk tovább tartani a bajnokságban a lépést. További sok sikert az óbudai csapatnak, mert az első negyedes játékkal sok csapatnak okozhatnak fejtörést.

2. fordulóból elhalasztott mérkőzés:

PTE-PEAC - Ludovika SE 104-63 (21-17, 39-14, 22-11, 22-21)

Pécs, Ifjúság út 6., 50 néző. V.: Téczely, Nagy.

PTE PEAC: Fülöp 5/3, NAGY K. 16/3, SCHUJ 25/9, Bánfi 8, Kovács 3. Csere: BOR 17, Mezei 12, GYŐR 14, Kelemen 4, Darázs, Csirke, Németh Zs. Edző: Kmézics Zorán.

Ludovika SE: Beck 10, Tóth 11/3, Farkas 1, Sándor 10, RADOJEVIC 7. Csere: NAGY M. 18/9, Polgár 6/6, Darvas, Barta. Edző: Mészáros István.

Egy halasztásnak köszönhetően back-to-back játszottak a csapatok, hétfőn még a Ludovikán, kedden pedig már Pécsett. Az első mérkőzésen nagy különbséggel nyert a PTE-PEAC, így ezúttal is valami hasonló volt várható. Az elején még nem diktálta szokásos nagy iramát a Pécs, a vendégek részéről Tóth Mátyás és Pavle Radojevic villant, előbbi egy hármassal utóbbi szép centermunkából. Később Sándor Máté is beköszönt közelről. Hazai oldalon Fülöp Zsombor és Bánfi Balázs voltak pontosak és miután egyre több lepattanót szerzett a Pécs, azért hamar szűk előnyre tett szert. Radojevic újabb találatával illetve két gyors hármassal még zárkózott a Ludovika, aztán Bor gyors betörése zárta a negyedet. A második negyedben aztán odatette magát a PTE-PEAC, letámadásra állt át és egymás után szerezték meg a labdákat, amelyekből igen sok könnyű pontot szereztek. Hirtelen közét tettek 10 pontot majd Schuj Márton pillanatai következtek, aki két hárompontossal jelentkezett egymás után, majd hárompontos kísérlet közben szabálytalankodtak ellene és a büntetőket is értékesítette. Félidőben már megvolt a 30 pontos különbség a Pécs javára. A harmadik negyed elején még vezetett egy 9-4-es futást a Ludovika aztán Bor Sándor visszaállította az „élet rendjét” két gyors kosárral. A második félidőben kicsit szétszakadt a pálya, kevés felállt védelem elleni játék volt, és bár Ludovika is tudott néhány gyors kosarat szerezni főként Nagy Máté révén, végül a Pécs könnyedén győzött.

Kmézics Zorán: - Szimpatikus csapattal játszottunk, úgy gondolom, hogy komolyan vettük a mérkőzést, egy jó edzésként fogtuk fel a mai mérkőzést. Ennek megfelelően sokat forgattam a srácokat, többször voltunk szokatlanabb felállásban. Örülök, hogy mindenki pályára lépett. Köszönjük a Ludovikának a sportszerű játékot!

Mészáros István: - Gratulálunk az ellenfélnek, látszik, hogy ki vezeti a táblázatot. Próbáltunk igazi kosárlabdát játszani, szerintem ez a mi képességeinkhez mérten sikerült is. Gratulálok a srácaimnak, mert volt tartásunk, igyekeztünk méltó ellenfelei lenni a Pécsnek. Sok sikert nekik, valószínűleg meglesz nekik a final four!

Fotó: Práczki Péter