Hatodik helyen zártuk az U20-as B divíziós férfi Eb-t
21
2024
2024. július 21.  |  16:59
Ochkhikidze második esélyből szerezte meg a mérkőzés első pontjait, Alavidze kintről talált be, Bakhtadze pedig egyszer a vonalról - írja a bb1.hu. Cseh fordulásból dobta át emberét, Ochkhikidze triplájára Reizinger válaszolt azonnal a túloldalon. Sulaberidze dobta be a büntetőit, Csendes tempója volt pontos, Cseh kosarával pedig két pontra zárkóztunk fel (9-11). Gachechiladze 2+1-es akciót mutatott be, Hajdu szerzett sorozatban öt pontot, így utolértük ellenfelünket 14-nél. Sulaberidze értékesítette a büntetőit, Cseh triplájával fordítottunk, a georgiai aztán bedobott újabb két büntetőt. Kaye válaszolt egy egypontosra, Csátaljay hármasával újra átvettük a vezetést, így a negyedet két pontos előnnyel zártuk. 22-20

Sulaberidze tett fel egy remek bejátszást, aztán kettőből egy büntetőt dobott be, Alavidze tört be. Csátaljay triplájával egalizáltunk, Ninua ezt azonban azonnal visszadobta a másik oldalon, Alavidze küldte helyére a büntetőit, Meszlényi ziccere után Sulaberidze kintről is beköszönt, a mieink pedig időt kértek (27-33). A georgiai aztán csak egy büntetőt dobott be, de már 15 pontnál járt, Csendes találta meg Csátaljayt egy duplára. Sulaberidze folytatta a pontgyártást, Ninua törte fel a védelmünket, Csendes dobta be a georgiai technikai miatt megítélt büntetőt. Csuti percei következtek, magasemberünk sorozatban szerzett hat pontot, amivel 36-38-ra jöttünk fel, ellenfelünk időt is kért. Ochkhikidze talált be kintről, majd két büntetőt is bedobott, Halmai tett vissza egy támadólepattanót. Ochkhikidze újabb hármasa után Carlos Vallejo időt kért, a félidőt Bor kosara zárta. 40-46

Reizinger büntetőjével folytatódott a játék, Alavidze váltotta két pontra Gachechiladze átadását, Csuti válaszolt. Beltadzéra fújtak sportszerűtlent a játékvezetők, Reizinger dobta be a büntetőket, Lomtadze fejezett be egy alley-oop-ot, Csendes kettesére Alavidze felelt hármassal (48-53). Lomtadze és Sulaberidze két-két pontja után a mieink ismét időt kértek, Alavidze kosarával átlépte a differencia a 10-et, de Bor ezt gyorsan orvosolta. Hajdu és Cseh játszott össze, Csuti kosarával jöttünk fel öt pontra, Lomtadze juttatta kis levegőhöz Georgiát. Csuti és Sulaberidze kosara után, Ochkhikidze pedig újra 10 pont fölé növelte a georgiai előnyt. Ochkhikidze duplája után Halmai süllyesztett el egy hármast, Sulaberidze zsákolt, Schmera egy pontot a vonalon hagyott. 60-69

Lomtadze kettesével indult a negyedik negyed, majd Csendes hármasa után is ő köszönt be, Tsulaia triplájával 13 ponttal lépett meg Georgia. Csátaljay csökkentette ezt 10-re, ellenfelünk időt kért (66-76). Ochkhikidze tört be, Kaye dolgozott remekül a festékben, Csendes hármasával ideiglenesen megint 7 pontra jöttünk fel, de Ochkhikidzénak erre is volt válasza. Ochkhikidze tempója volt pontos, Cseh verte meg emberét, Csendes háromból két büntetőt dobott be. Ninua nem hibázott kintről, az utolsó három percre így 11 pontos különbséggel érkeztünk meg, csapatunk pedig már nem tudta megfordítani a mérkőzést, így a hatodik helyen zárta az Eb-t. 79-96

Magyarország - Georgia 79-96 (22-20, 18-26, 20-23, 19-27)

U20-as, B divíziós Európa-bajnokság, 5-6. helyért
Pitesti, Pitesti Arena, Románia
Játékvezetők: Rafiks Misirovs (lett), Jakub Izak (szlovák), Megalakis Konstantinos Marinakis (görög)

Magyarország: Csendes 13/6, Reizinger 10/3, Cseh 11/3, Hajdu 5/3, Csuti 13. Csere: Meszlényi 2, Csátaljay 11/9, Halmai 5/3, Schmera 1, Bor 4, Pleesz -, Kaye 4.

Georgia: Alavidze 14/6, Ochkhikidze 27/12, Gachechiladze 7, Bakhtadze 1, Sulaberidze 26/3. Csere: Tsulaia 3/3, Totladze -, Kozashvili -, Ninua 8/6, Lomtadze 10, Beltadze -.