Hasznos felkészülési lehetőséget biztosított az idei Héraklész Torna
23
2024
2024. július 23.  |  17:15
Az idei Héraklész Torna keretein belül felkészülési mérkőzéseket játszott U16-os leány és U18-as férfi válogatottunk a székesfehérvári MKOSZ Edzőközpontban. A torna résztvevői a két magyar együttes mellett Nagy-Britannia U18-as férfi és Németország U16-os leány csapatai voltak. A meccsek az utánpótlástornák jellegéhez hűen végig sportszerűek és kellően színvonalasok voltak. Hazai oldalról kiemelendő, hogy mind a négy találkozó után a magyar csapatok hagyhatták el győztesen a pályát. A torna elsődleges célja azonban az volt, hogy lehetőséget teremtsen utánpótlás válogatottjaink számára, hogy kellően fel tudjanak készülni a közelgő Európa-bajnoki megmérettetésekre, hasznos edzőmeccseken tudjanak szerepelni.

A torna mérkőzései:

U18-as férfi válogatottunk számára:

2024.07.18., csütörtök, 16:30
Magyarország U18 - Nagy-Britannia U18 75-64

Magyarország U18: Lukácsi 8/6, Kékesi 9/6, Buglyó 12, Rosta 13/3, Palotai 2. Csere: Emelieze -, Keller -, Tallós 9/6, Mezőfi 11, Szita 3, Angyal 6, Tóth 2.

2024.07.19., péntek, 18:30
Nagy-Britannia U18 - Magyarország U18 57-68

Magyarország U18: Lukácsi 5, Szita 4, Buglyó 8/3, Rosta 12/3, Angyal 6. Csere: Keller 4, Márkus 2, Palotai 2, Kékesi -, Mezőfi 2, Flasár 4, Tallós 19/6.

U18-as férfi csapatunk két szoros mérkőzésen múlta felül Nagy-Britannia válogatottját, amely gyors és atlétikus játékosaiknak köszönhetően kifejezetten az egy-egy elleni párharcokat erőltette.

Az első meccsen az első negyed közepén léptünk meg ellenfelünktől, és innen végig kézben tartottuk az összecsapást. A második találkozón jóval kevesebb volt a pont, és az első félidő még szorosan alakult, miután a szigetországiak a második felvonás során visszakapaszkodtak (25-27). A második félidőben azonban beindult a támadójáték mindkét oldalon, és ebből mi jöttünk ki jobban, így másodjára is 11 ponttal nyertünk.

A mieinktől eltérő stílus kiváló lehetőséget adott a hasonló felfogásban játszó csapatok elleni felkészülésre, továbbá Pethő Ákos tanítványainak lehetősége volt a közelgő Eb-n játszani kívánt formációk gyakorlására is.

U16-os leány válogatottunk számára:

2024.07.19, péntek, 16:00
Magyarország U16 - Németország U16 54-33

Magyarország U16: Ocsenás 5, Kecsmárik 5/3, Babay-Bognár 11/3, Fárbás 8, Csaplár-Nagy 18. Csere: Rigó 4, Puskás -, Dinnyés -, Lép -, Kárpáthegyi 2, Berzy -, Gálos 1.

2024.07.20, szombat, 11:00
Németország U16 - Magyarország U16 41-67

Magyarország U16: Ocsenás 7/3, Kecsmárik 4, Babay-Bognár 9/3, Fárbás 11/3, Csaplár-Nagy 10. Csere: Lép 4, Dinnyés 2, Babovic 6, Biczó 4, Varga -, Rigó 5/3, Gréts 5/3.

U16-os leány válogatottunk mindkét mérkőzésén kemény védekezéssel tudta alacsony pontszámon tartani ellenfelét, így két győzelemmel kezdte felkészülési találkozói sorát az augusztusban megrendezendő hazai Európa-bajnokságra.

A pénteki meccsen 19-18-ra még a németek vezettek a 18. percben. Ezt követően futottunk egy 17-2-t a harmadik negyed elejéig bezárólag, innen pedig nem is engedtük vissza ellenfelünket a meccsbe. Másnap már az első negyedben 10 pont fölötti előnyre tettünk szert (6-17), és ezt leginkább a szintén 11 ponttal megnyert negyedik negyedben növeltük tovább, így győztünk végül 26 ponttal.

A közelgő megmérettetésen akár a német csapattal is találkozhatnak majd a mieink, ezért kiemelten fontos volt a jelenlegi erőviszonyok felmérése. A két nap alatt lejátszott két összecsapás extra terhelést jelentett, ez pedig remekül beleillett a lányok felkészülésének ezen szakaszába.

A Héraklész Torna eseményeiről Pethő Ákos, az U18-as fiúk szövetségi edzője értékelésében elmondta, hogy hasznos felkészülési mérkőzéseken vannak túl, mivel a brit csapat érdekes stílusban játszott sok gyors, atlétikus játékossal. Sikerült védekezésben olyan dolgokat kipróbálniuk, amelyeket már az Eb-re tökéletesítenek, ezen felül pedig örül a győzelemnek, és a mérkőzések végjátékában mutatott hajtásnak és akaratnak.

Czirják Szilvia, az U16-os lányok szövetségi edzője úgy gondolja, hogy nagyon jó lehetőség volt a Héraklész Torna ahhoz, hogy csapatával felmérje az erőviszonyokat, illetve az előttünk álló feladatokat. Szövetségi edzőnk kiemelte, hogy mivel Németország a mieink csoportágán szerepel, ezáltal potenciális ellenfél lehet. Az U16-os korosztály belépőnek számít a válogatottak esetében, így nehéz megítélni, ki mennyire erős, ez a két mérkőzés pedig tiszta képet adott a csapatunk jelenlegi állapotát illetően.