Veretlenül lett tornagyőztes U18-as női válogatottunk Spanyolországban
21
2024
2024. július 21.  |  12:20
Csütörtökön megkezdődött a spanyolországi Ribadeo városában zajló nemzetközi U18-as női torna. Az első mérkőzésén a magyar válogatott 62-54-re múlta felül Lengyelországot - írja a wbasket.hu

A két válogatott a felkészülés egy korábbi szakaszában már összecsapott egymással. Egészen pontosan két héttel ezelőtt, Sopronban vívott két mérkőzést a magyar és a lengyel gárda, akkor előbb 77-60-ra, majd 83-59-re diadalmaskodtak a mieink.

Ezúttal is villámrajtot vettek a magyar lányok, öt perc alatt 12-4-re léptünk el. A legnagyobb előnyünk az első szakaszban – sőt az egész mérkőzésen – 14 pont volt, melyet 23-9-nél jegyezhettünk fel. Válogatottunk három triplát is értékesített ebben a periódusban. A negyed végére azonban a lengyelek 23-12-re szépítettek, majd a második szakasz elején 7-0-val egészen 23-19-re jöttek fel. Ez egy 10-0-s futás volt összességében.

Jóval pontszegényebb mederben haladt a küzdelem, mint az első etapban. A második negyedben a mieink kettő, a lengyelek négy mezőnykosarat értékesítettek. Bár többször felzárkózott, de fordítani nem tudott riválisunk. A félidő hajrájában ismét növelték az előnyt a magyar lányok, a nagyszünetben 32-24-re vezettünk. Rátkai Eszter 9, Janzsó Aliz és Kókai Patrícia 5-5 pontnál járt.

A harmadik negyedben is hasonló mederben zajlott a küzdelem. A játékrész elején gyorsan 10 egység fölé növeltük az előnyt, két hárompontosunk is célt ért ebben a periódusban. A lengyelek ezt követően viszont ismét felkapaszkodtak, a harmadik szakasz végén így 45-38-ra mentünk. A harmadik negyedben a 9 mezőnykísérletünkből 5 sikeres lett, és 6 szerzett labdát is rögzítettek a mieinknél.

A záró szakasz első felében hasonló erényeket mutatva ismét kétszámjegyűre növelte előnyét nemzeti csapatunk. Ezt sokáig őrizték is a magyar lányok, a győzelem egy pillanatig sem forgott veszélyben. Egy-egy eladott labda után – amiből ötöt is feljegyeztek végül az utolsó 10 percben – kellett pontosítani a játékon. A lengyelek ekkor tudtak faragni a hátrányukon, a vége 62-54 lett.

LENGYELORSZÁG - MAGYARORSZÁG 54-62 (12-23, 12-8, 14-14, 16-16)

Nemzetközi felkészülési torna, Ribadeo
Ribadeo

Lengyelország: Burliga 4, Koryzna, Wysocka 2, Rutkowska 11/3, Wiklak. Csere: Kloska 5, Gradziela 8/6, Rakowska, Keller 11/3, Bowes 2, Brzustowska 8/3, Kobiella 3.

Magyarország: Rátkai 10/3, Toman D. 4, Gábor 7/3, Szücs, Josepovits 7. Csere: Kókai 5, Drahos 5/3, Poczkodi, Gréts, Fárbás 6, Janzsó 7/3, Toman R. 11/6.

A spanyolországi Ribadeóban zajló U18-as nemzetközi torna második napján a magyar női válogatott 79-34-re múlta felül Horvátországot - számolt be a wbasket.hu.

Az első negyed kifejezetten szorosan alakult, fej-fej mellett váltott vezetéssel haladtak a csapatok. Három pontnál nagyobb különbség egyik oldalra sem alakult ki, 10 perc után 16-15-re vezettünk. Kókai Patrícia állt az első szakaszban csapatunk élére, aki egymaga 7 pontot szerzett. A második negyedben 26-24-ig nem alakult ki nagy különbség, ezt követően fokozatosan leszakítottuk riválisunkat - egészen pontosan 9-2-vel zárta ezt a negyedet csapatunk. Josepovits Kinga 6, Rátkai Eszter 5 egységig jutott a második 10 percben.

A 35-26-os félidőt követően a harmadik periódusban tovább nőtt a szakadék a két gárda között. Azzal, hogy 20-3-ra hozták a mieink ezt a 10 percet, pillanatok alatt kinyílt az olló a felek között. Az 55-29-ről induló negyedik negyedben is hasonlóan nagy fölényben játszottak a mieink. Ezt a szakaszt 24-5-re nyertük, a végére alakult ki a legnagyobb különbség, 45 pont. A 79-34-es siker alkalmával Josepovits Kinga és Janzsó Aliz 12-12, Kókai Patrícia 11 pontig jutott.

MAGYARORSZÁG - HORVÁTORSZÁG 79-34 (16-15, 19-11, 20-3, 24-5)

Ribadeo

Magyarország: Rátkai 8, Toman D. 5/3, Gábor 8, Fárbás 6, Josepovits 12. Csere: Kókai 11/3, Drahos 5, Poczkodi 7/6, Gréts, Janzsó 12, Szücs 2, Toman R. 3.

Horvátország: Nikola 9, Jaksic 7/3, Stankovic 4, Brkicic 1, Bozan 8. Csere: Kokolic, Princip, Buzov 3/3, Budimir 2, Krvavica, Rogic.

A spanyolországi Ribadeo városában rendezett U18-as nemzetközi torna záró napján a magyar válogatott 58-54-re legyőzte a házigazda Spanyolországot, ezzel veretlenül megnyerte a rangos seregszemlét - írja a wbasket.hu.

A találkozó első pontjait a hazaiak szerezték, de 4-0 után egy 7-0-s futással 7-4-re fordítottunk, az ekkor megszerzett előnyt pedig a negyed végéig őriztük is, 10 perc után 12-9-re mentünk. A második etapban sem változott a játék képe. Komoly fizikális küzdelemben őrizte pár pontos előnyét csapatunk. A játékrész felénél 22-18-ra mentünk. A legnagyobb differencia hat egység volt a felek között, melyet a nagyszünetben is rögzíthettünk, a félidőben 29-23 állt az eredményjelzőn. Toman Dóra 9, Toman Réka 5 pontnál járt.

A harmadik etapban fokozta a nyomást a spanyol gárda, a játékrész elején egy 9-3-as futással egyenlítettek a hazaiak. Ezt követően fej-fej mellett, váltott vezetéssel haladtak a csapatok. A spanyoloknál a végül 19 ponttal záró Iyana Martin volt a vezér, aki a második félidőben egymaga 15 pontot szerzett. A harmadik negyed végére 42-39-nél kisebb lépéselőnybe kerültek a hazaiak, akik összességében 19-10-re nyerték ezt a 10 percet.

A magyar lányok azonban ettől nem bizonytalanodtak el, sőt, villámrajtot vettek a záró szakasz elején, és 49-42-re fordítottak. Ez összességében 11-0-s szériát jelentett. A találkozó hajrájában a spanyol alakulat még 2-3 pontra felzárkózott, de fordítani nem tudott. Döntő pillanatokban értékesített higgadt távoli dobásokkal megérdemelt sikert aratott csapatunk.