2017/2018 - MAFC –Soproni SI KA 71-95
24
2018
2018. május 24.  |  11:57

A Nemzeti Fiú Serdülő Bajnokság Döntőjének nyitómérkőzésén a házigazda Sopron a MAFC csapatával mérkőzött meg. Az első negyed feléig fej-fej mellett haladtak a csapatok, de a Sopron jobban kezdett, így az első negyed végén az állás 28-19 volt a Sopron javára. A második negyedben a MAFC próbálta tartani a lépést a házigazdával és sikerült közelebb jönniük (34-28). Soproni időkérést követően ismét 10 pont lett a különbség a két csapat között. A félidőben az állás 53-34 volt a Sopronnak.

A harmadik negyedben növelni tudta előnyét a Sopron, ezáltal 76-48 lett az állás. A negyedik negyedben a MAFC 15-6-os hajrájával közelebb tudott lépni, de ez is kevés volt a fordításhoz, így a meccset a Sopron nyerte 95-71-re.

Edzői nyilatkozatok:

Nagy Kriszta: Nem nyilatkozott a mérkőzésről.

Csátaljay Gábor : "Nagyon akartuk ezt a győzelmet, tudtuk, hogy a négy közé jutás szempontjából nagyon fontos meccs lesz, ezért a fiúk úgyis jöttek ki a pályára, hogy mindent megtesznek a győzelemért. Úgy gondolom, hogy megérdemelten nyertünk."