2017/2018 - Soproni Darazsak Akadémia - Kosárlabda Akadémia Pécs 67-72
10
2018
2018. május 10.  |  20:08
A soproni csapat délelőtt fordulatos meccsen győzött, a Pécs viszont sima vereséget szenvedett, így most javításra készült. Az első tíz perc után nem úgy tűnt, hogy ez összejön a baranyaiaknak, de aztán a Darazsak a délelőtti forgatókönyvet vették elő, mert megint olyan meccset játszottak, mintha hullámvasútra ültek volna fel. A hétpontos előnyből - amit tíz perc alatt kiharcolt a Sopron - a nagyszünetre hárompontos hátrány lett (30-33). A harmadik szakasz megint a Darazsak fiataljaié volt, így a zárószakasznak plusz hat pontról vághattak neki (54-38). Délelőtt ez már elég volt, hogy végül behúzza a meccset a csapat, ezúttal viszont a Pécs nem adta meg magát, visszajött a meccsbe, fordított, s megszerezte első győzelmét. Így a két együttes most 1-1 győzelemmel és vereséggel várja a csoportkör holnapi utolsó fordulóját.

Edzői nyilatkozatok:

Veres Judit: "Nagyon sok kihagyott dobásunk volt, és sajnos a lepattanócsatát elvesztettük annak ellenére, hogy magassági fölényben voltunk."

Füzesi Gábor: "Nagyon boldogok vagyunk, gratulálok a csapatnak! Bebizonyítottuk, hogy nem csak turistának jöttünk."