2017/2018 - DVTK Akadémia - Széchenyi KA 71-74
10
2018
2018. május 10.  |  18:45
A házigazda győriek az első két negyedben végig kézben tartották a mérkőzést, két negyed után már 20 pont volt a javukra (25-45). A fordulást követően viszont egy teljesen másik mérkőzés kezdődött. A DVTK védekezésének sokáig nem találta ellenszerét az SZKA, s a miskolciak ezt kihasználva fokozatosan jöttek fel, 60-60-nál utol is érték ellenfelüket, majd a vezetést is átvették. Kevesebb, mint öt perc volt hátra ekkor. A végjátékban sikerült a győrieknek újítaniuk, s 69-64-re elhúztak. Most a DVTK kapott új erőre, 1:44 volt hátra, 69-68-as győri vezetésnél az SZKA edzője kért időt. Ferenczi Kata szerzett fontos kosarat (ez a 21. pontja volt), de még maradt izgalom a végére. Egy támadásnyi ideje maradt a győri csapatnak 72-70-nél. Egy büntetőt értékesítettek a hazaiak, akárcsak a túloldalon a vendégek. A meccset végül drámai csatában nyerte meg a Széchenyi KA.

Edzői nyilatkozatok:

Magyar Gergely: "Nyerhettünk volna a mérkőzésen..."

Tullner Krisztián: "Nagyszerű első félidőt játszottunk, a második félidőben teljesen szétesett a védekezésünk, és ezt az ellenfél maximálisan kihasználta. Három kulcsjátékosunk is kipontozódott, ennek ellenére meg tudtuk nyerni a mérkőzést. Ebből is látszik, mekkora szíve van ennek a csapatnak. Gratulálok a lányoknak!!!"