Debreceni KA-DSI – Soproni SI 62-50
28
2017
2017. május 28.  |  13:19
Hatalmas elánnal kezdtek a csapatok az 5. helyért folyó küzdelmet. Egy soproni 3 pontos kosár törte meg a gólcsendet. Majd még egy, de erre a debreceni csapat is válaszolt egy kinti dobással. 4 perc alatt már 3 db triplát is láthatott a gyülekező publikum. Felváltva estek a kosarak. Nyolc perc elteltével Csátaljay Gábor időt kért, hogy rendezze csapata sorait, de a negyed végéig nem változott az eredménym 11:12.

Debreceniek sok hibával kezdték a negyedet, hamar időt is kért Sarkadi Ferenc (13:16). A hajdúságiak sok pontatlan kinti dobásának (is) köszönhetően ellépett a soproni alakulat 8 pontra 19:27). Félidőre 6-ra apadt a különbség, 24:30.

A nyugat magyarországi alakulat fegyelmezetlen játékrésze, és az ellenfelük rámenős játéka megfordította az eredményt hét perc elteltével (37:32). Debreceni időkérés másfél perccel a negyed vége előtt (40:35). Javuló játékkal a záró periódus előtt 43:35 a civis városiaknak. Ebben a negyedben 5 pontot dobott soproni csapat, ezzel nehézzé tette a folytatást (43:35).

Érezhető volt a játékosokon a feszültség, a záró játékrészben.

A negyed közepére 10 pont volt a hazai csapatnak, amit már nem tudott visszahozni a Sopron (62:50).

Soproni SI „A"

Csátaljay Gábor:

Egy újabb tanulságos mérkőzés. Védekezésben akarat nélkül, és támadásban koncentráció nélkül nehéz meccset nyerni.

Debreceni KA-DSI

Sarkadi Ferenc:

Nem is tudom, mit mondjak... Eljöttünk tapasztalatot szerezni és nyertünk három meccset! Legalacsonyabb csapatként egy csapatot kivéve mindenkit 50-60 ponton tartottunk, azt hiszem ez mindent elmond.