26
2017
Vásárhelyi Rakéták – MAFC „A” 89-52
2017. május 26.  |  21:05
A vendégcsapat idegesen kezdte a mérkőzést, sok eladott labda jellemezte a játékukat. Felváltva estek a kosarak. 13-10-nél Csányi Zoltán kért időt. Ezt követően is sokat hibázott mindkét csapat. A negyed végén palánk alól volt többször is eredményes a Vásárhely.

Ságodi kosarával 10 pontra nőtt a különbség (28-18). A Rakéták uralták a palánk alatti területet, ezért a MAFC középtávoli, távoli dobásokkal próbálkozott. A mezőnyvédekezés mindkét oldalon jól működött, de a vásárhelyi magas emberek rendre betaláltak közelről.

A hazaiak folyamatosan növelték előnyüket a második félidőben. A közel 300 fős publikum nagyszerű hangulatot teremtett, miközben a pályán nem kímélték egymást a csapatok. Az ötödik percben már 20 pont fölött volt a különbség (55-34). A harmadik negyed végére eldőlt a mérkőzés (67-40).

A befejező játékrészben mindkét oldalon sokat cseréltek az edzők, pihentetve a kulcsjátékosaikat a másnapi keresztjátékra.