Dávid Kornél KA – Vasas Akadémia 61-65
26
2017
2017. május 26.  |  17:46
A mérkőzést mindkét csapat kemény, egész pályás védekezéssel kezdte. A fehérváriak próbálták kihasználni magassági fölényüket, ami 5 pontos előnyt eredményezett (15-10).

A második negyedben a Vasas rákapcsolt, és jó betörésekkel fel tudták 1 pontra hozni az eredményt a pihenőre (28-27).

A szünet után mindkét oldalon szép kosarak születtek, fej-fej mellet haladtak a csapatok. Eredményesebb támadás befejezések születtek, ezt mutatja a negyed eredménye, 19 dobott pont, minkét oldalon (47-46).

A záró játékrészben mindkét csapat igyekezett a győzelmet megszerezni, hisz a csoport elsőség volt a tét, valamint, hogy ki folytathatja kedvezőbb helyzetből a keresztjátékot.

Az utolsó 5 percben, a Dávid Kornél Akadémia csapata 5 pontot dobott, a budapestiek pedig 11-et, ami perdöntőnek bizonyult.

A döntő pillanatokban a Vasas higgadtabban használta ki a helyzeteket és szerezte meg a győzelmet (61-65).

Végig izgalmas, parázs mérkőzés volt.

Dávid Kornél KA

Hegedüs Péter:

Gratulálok az ellenfélnek.

Vasas Akadémia

Magyar Zoltán: Hatalmas szívvel és lelkesedéssel nyert a csapat. Megmásztuk a hegyet, de a csúcstámadás ezután következik.