Vasas Akadémia „A” – Soproni SI „A”  80-57
25
2017
Vasas Akadémia „A” – Soproni SI „A” 80-57
2017. május 25.  |  11:20
A Vasas Akadémia egyből letámadással kezdte a mérkőzést , sok labdát tudtak belőle szerezni és ezzel előnyre szert tenni.
A soproni időkérés sem használt , tovább nőt a Vasas előnye (30-13).
A második negyedbe jobban kezdett a Sopron és a félidőre 11 pontra tudta csökkenteni a hátrányát (43-32).
A második félidőben a Sopron kemény védekezéssel 3 pontra fel tudta hozni a meccset , de a soproniak kihagyott ziccerei után a Vasas büntetett és a negyed végére 8 pontos lett a különbség.
A végjátékban ismét jobbnak bizonyultak a budapestiek és 80-57re nyerték az országos döntő első találkozóját .

Vasas Akadémia „A"
Magyar Zoltán:
Olyan volt a mérkőzés, amilyennek egy döntő első meccsének lennie kell. Hullámzó teljesítmény mellett egyéni megoldások vezettek minket a sikerhez.Kinti-benti játék arány nagyon jól működött a mérkőzésen. Gratulálok a fiúknak. Haladunk tovább.

Soproni SI „A"
Csátaljay Gábor:
Az első negyedben eldőlt a találkozó.Utána még visszajöttünk a mérkőzésbe, de ez túl sok energiát felemésztett, elfáradtunk a végére. Gratulálok az ellenfelünknek, ilyen arányban is megérdemelten nyertek.