DVTK-ÉLKSK – Vasas Akadémia 26-102
24
2017
2017. május 24.  |  10:45
A bajnokság korábbi szakaszában a DVTK otthon bravúrral verte az egyik bajnokaspiránst (51-49), míg Budapesten nem sok babér termett a diósgyőrieknek (96-51). Tegnap a Vasas biztosan nyert a Győr ellen (83-47), a DVTK drámai csatában, hosszabbításos meccsen maradt alul a Péccsel szemben (62-64).

A válogatott Varga két szép tempója és egy bónuszdobása adta meg a meccs alaphangját (0-5). A hazaiak nem találták a gyűrűhöz vezető utat, három perc elteltével Magyar edző kis szünetet kért (0-11), egy perccel később még egy perchez folyamodott (1-13). A Vasas gyors indításokból tetszés szerint érte el pontjait, amit csak egy-egy diósgyőri büntető tudott megtörni, Dúl találataival tetemessé duzzadt az angyalföldi előny (5-21). Szegeczki betöréses bravúrkosara enyhített némileg a piros-fehérek fájdalmán (9-25).

A második tíz perc elején a sokat futó hazaiak zavarba hozták a piros-kékeket, Halász ziccere után Deák edző egy percre magához rendelte tanítványait (13-27). De mint kiderült, nem volt ez más, csak szalmaláng, a Vasas pillanatok alatt fokozta a tempót és folyamatosan növelte a különbséget, Tóth F. kettesével már 15-38 állt a táblán. Egy 10-0-s rohammal zárta a negyedet fővárosi gárda.

A nagy szünet után Tóthék előadását nézhették közelről a miskolciak, Tóth O. és Tóth F. kosaraival 15-56-ot mutatott az eredményjelző. Majd a hazaiak centerei is jelezték, hogy jelen vannak, Vég-Dudás és Kiss A. is betalált (19-59). A Vasas nem állt meg, Boros közeli duplájával átlépték a hetven pontot és az ötven egységes differenciát (20-71).

A záró szakasz kezdetén négy serdülőkorú játékosának szavazott bizalmat Magyar edző, akik két percig mínusz 2 ponton tartották magukat, mikor a DVTK trénere időt kért. A negyed felénél a diósgyőriek még mindig pont nélkül voltak, Kara triplájával hatvan pont fölé kúszott a különbség (20-82). Szegeczki tempója és Vég-Dudás feltett ziccere csökkentette némileg a hazai publikum szomorúságát (24-90). A száz pontot ostromolták a budapestiek, sikerrel, a találat Sagát nevéhez fűződött (26-100).

Legjobb pontszerzők: Halász 7, ill. Tóth F. 10, Tóth O. 10, Varga 11, Sagát 14, Dúl 11, Lovas 11, Kara 11.

Magyar Gergely, DVTK-ÉLKSK: - Gondoltam, hogy nehéz lesz talpra állni a tegnapi kétpontos vereség után, azért mégsem erre számítottam. Remélem, délutánra összeszedik magukat a lányok, és a valódi arcukat mutatják!

Deák Éva, Vasas Akadémia: - Sok szerkezetben sikerült játszatni a lányokat. Volt amiben sikeresek voltunk, volt amiben fejlődni valónk van még. Remélem, töretlen marad lányok lelkesedése az elkövetkezendő mérkőzéseken!