Kosárlabda Akadémia Pécs – DVTK-ÉLKSK 66-64
23
2017
2017. május 23.  |  18:04
A hazaiakat fűtötte a visszavágás vágya, hiszen korábban a Pécsett és Miskolcon is a baranyai gárda győzedelmeskedett (80-75, 74-64).

„Hajrá Diósgyőr!"-től hangos lelátó előtt a pécsiek szerezték az első két kosarat Wentzel és Kovács jóvoltából. Gyorsan jött a felelet, Kiss A. és Frindt dupláival egalizált a hazai gárda (4-4). Masszívan védekeztek a csapatok, az etap felénél 6-8-at jelzett a tábla. Harapott a Diósgyőr, nem ismert elveszett labdát a Pécs, Pucz dadogós hármasával nyolc perc elteltével 12-12-re állt a meccs. A negyed végét megnyomta a DVTK, Kecskés kettese hatpontos előnyt jelentett a kisszünetben (12-18).

A második felvonás pörgős, küzdős, kemény, de töredezett játékot hozott. 15-22-nél Magyar edző magához kérte tanítványait. A pauza után Wentzel parádés duplájára, Halász egy pazar triplát hintett. Majd 20-25-ös állásnál Ninkovic edző folyamodott egyperces szünetért. 24-25-nél újra Magyar mester szünetelt egyet. Wentzel 2+1-gyel fordított, de Kiss A. azonnal visszavette az előnyt (27-28). Időkérésben viszont egyenlített a Pécs. Végül egy dudaszóban elengedett duplával és ráadás szimplával tette Vojinovic egyelővé az állást (30-30).

A harmadik szakasz is bővelkedett izgalmakban. Öt perc elteltével Frindt négy pontjára a pécsiek nyolc egységgel válaszoltak (38-34). Nemcsak a pályán a lelátón is forrt a hangulat, igazi vérbeli rangadót láthattak a nézők. Három perccel a negyed vége előtt a hazaiak trénere kért időt, hogy megállítsa a távolodó pécsieket (40-34). Miskolci részről Nagy E. két sikeres büntetőjével faragott a hátrányból, de Wentzel demoralizáló hármasával nyolc pontra nőtt a differencia (45-37).

A negyedik negyed első három percében kettő kosár itt, kettő ott (49-41). Majd Kiss A. egy látványos egyéni megmozdulás után, szép horoggal közelített (49-43.) Aztán Magyar edző időt kért. Jól tette: Kecskés kétpontosa után, a pécsi Varga sportszerűtlen hibát vétett, Halász büntetett, majd duplázott, egyenlített a DVTK (49-49). Wentzel és Halász dobópárbajából azonban a pécsiek jöttek ki jobban, 58-54 állt a táblán 90 másodperccel a vége előtt. DVTK időkérést követően Halász egyesével egy dobáson belülre kerültek a hazaiak (58-55). Majd Wentzel is büntetett egyszer (59-55). Magyar edző meg kért egy percet. Kecskés triplája 15 másodperccel a vége előtt célba talált (59-58). A hajrában pedig két büntetőt is hibázott a Pécs, a DVTK viszont csak egyet (59-59).

Jött az öt perc hosszabbítás, az idegek harca. A ráadás felénél még semmi nem dőlt el (63-64). A hazaiaknál Frindt, a vendégeknél továbbra is Wenztel dominált. Kerek egy perccel dudaszó előtt Kovács egy közeli duplával fordított, a DVTK időt kért (66-64). Még kétszer kísérleteztek a diósgyőriek, de hiába.

Legjobb pontszerzők: Wenztel 27, Kovács 13, ill. Halász 22, Kiss A. 12, Kecskés 12.

Ninkovic Marija, Kosárlabda Akadémia Pécs: - Nehéz első mérkőzés volt, nagyon örülök a győzelemnek. Gratulálok a hazai csapatnak is, igazán jó hangulatú mérkőzést játszottunk.

Magyar Gergely, DVTK-ÉLKSK: - Nagyon sajnálom, hogy ilyen fantasztikus közönség előtt nem tudtunk győzni, de ettől függetlenül egy szó nem érheti a lányokat. Egy labdás meccs volt, a szerencsésebb csapat győzött.