Vasas Akadémia – Széchenyi KA 83-47
23
2017
2017. május 23.  |  14:55
A nyolcas döntő „sötét lova", a Győr ellen Tóth O. szerzett vezetést a Vasasnak, amit Bánszegi azonnal egalizált (2-2). Jól tartották magukat a zöldek, a negyed felén túl Schirohy kosarával még csak 11-10 volt az állás. Majd Varga vezérletével fokozatosan elléptek az angyalföldiek (21-10).

A második szakasz elején a győri Biczó és a Vasas egyik erőssége, Dombai is dobott egy-egy tapsot érdemlő középtávoli tempót, miközben a fővárosi gárda növelte előnyét (31-14). Sűrűn cseréltek mindkét oldalt, hogy mindenki szóhoz juthasson a lefutottnak tűnő találkozón. Rácz triplája és Biczó duplája tartotta némileg életben a győri reményeket (39-23).

Fordulást követően bekezdett a piros-kék alakulat, a 6-0-s etap után azonnal időt kért a Győr (45-23). Hiába, az angyalföldi rohanás folytatódott, egészen 16-0-ig. Hat és fél perc elteltével jelezte a Győr, hogy érdekli a játék, Bánszegi 2+1-esével 55-26-ot mutatott a tábla. Szirony utolsó másodpercekbeli triplája csak szépségtapasz volt a negyed végén (61-33).

A záró tíz percben Gangl hat egységgel repülőrajtot vett a pontgyűjtésben, de ekkor a győriek is topon voltak a pontok terén, szám szerint nyolcat jegyeztek a túloldalon (67-41). Tóth O. triplájával, Tóth F. duplájával, azonban helyre állt a rend (75-41). A végén még itt is, ott is potyogtak a könnyű kosarak (83-47). A sima Vasas győzelem ellenére a Győr jó benyomást tett az „A" csoport nyitótalálkozóján.

Legjobb pontszerzők: Varga 12, Tóth F. 11, Tóth O. 13, Dombai 14, ill. Biczó 16, Rácz 7, Bánszegi 7.

Deák Éva, Vasas Akadémia: - Az első mérkőzésekhez hasonlóan lassan kezdtünk, de ahogy a lányok felszívták magukat, sikeresen támadtunk és védekeztünk.

Gálos László, Széchenyi KA: - A motiváltabb, erősebb csapat győzött. Gratulálunk a Vasasnak!