Csata DSE ,,A” – Kecskeméti KA 71-47
23
2017
2017. május 23.  |  12:38
A bajnokság korábbi szakaszában mindkétszer sima 40 pontos Csata győzelem született (86-45, 79-39).

Büntetőpárbajjal indult a mérkőzés, a kecskeméti Schlégl kihagyta mindkettőt, míg Madár egyet értékesített. Óriási nyomást helyezett a Csata ellenfelére, a játékrész közepéig 17-0-s szériát produkált. A pirosak első pontja - Révész B. büntetőjének köszönhetően - hat perc elteltével született meg (17-1). A fővárosi parádé -, amiből a pontok tekintetében Mányoki, Angyal és Pálinkás vette ki leginkább a részét - a negyed végéig meg sem állt (26-5).

A második játékrész elején a kétperces gólcsendet a csatás Farkas törte meg. A kecskemétiek továbbra sem érezték a gyűrűt, bár ezúttal „csak" öt percet kellett várni első pontjaikra, ekkor Fehér volt eredményes egy 2+1-es kombinációból (35-8). Majd Farkas hármasára, Király egy ugyanilyennel válaszolt (38-11), a játékrész utolsó percei pedig már kiegyenlítettebb játékot hoztak (44-19).

A nagyszünet után csupán 10 másodpercet kellett várni az első kosárra, Pálinkás dobott egy sima közeli ziccert, majd Mányoki duplájával 30 pontra dagadt a Csata előnye (50-20), a túloldalon pedig Kakulya egy szép triplával hívta fel magára a figyelmet (50-23). Király hármasa zárta a szorosabb eredményt hozó negyedet, melyben a Kecskemétnek is voltak szép villanásai (60-31).

Az utolsó szakasz izgalommentes és rendkívül sportszerű játékkal telt. Az első öt percben alig akadt kosár, szabálytalanság pedig egyáltalán nem volt (66-33). Révész B. trojkájával újra kerek 30 pont volt a differencia (66-36). Nem sokkal később a „kistesó", Révész L. is hajított egy hasonlót (69-41). A negyedet ugyan 16-11-re nyerte vidéki alakulat, de a bajnoki címre is esélyes Csata ,,A" biztosan hozta a kötelező győzelmet.

Legjobb pontszerzők: Angyal 13, Pálinkás 13, Mányoki 11, ill. Király 10, Révész B. 10.

Zelenák Wéber Krisztina, Csata DSE ,,A": - Nagyon jó ritmusban kezdtünk, igyekeztünk mindenkit játékba hozni. Szeretnénk meccsről meccsre tartani formánkat.

Földi Attila, Kecskeméti KA: - Nagyon nehéz egy döntőt az ország legjobb csapata ellen kezdeni. Sajnos, nem is sikerült megnehezíteni a dolgukat. Megyünk tovább, reméljük a legjobbakat.