Csata DSE „B” – Soproni Darazsak Akadémia 70-47
23
2017
2017. május 23.  |  11:11
A két csapat az idei szezonban már összefutott egymással, mindkét összecsapás a Csata „B" magabiztos sikerével zárult (75-56, 88-34).

A meccs elején a Csata ,,B" támadta intenzíven a gyűrűt, de zsinórban puskázta el a jobbnál jobb helyzeteit. Két és fél percet kellett várni az első pontokra, ekkor Cser volt eredményes a Darazsaktól. Négy perc után talált be először a Csata ,,B" Boros révén, majd még két kettest is elsüllyesztett a kék-fehérek válogatott játékosa (6-2). A negyed hajrájában Karácsony és Balogh J. találataival zárkózott a Sopron (13-12).

A folytatásban, kezdetben sok pontatlanság, eladott labda jellemezte a játékot, 3 perc elteltével 15-13-at mutatott az eredményjelző. Majd hirtelen beindult a pontgyártás, a soproni Varga hármasára, sorra jöttek a válaszok, Madár jeleskedett leginkább a fővárosi pontszórásban (27-16). Az etap utolsó perceiben a Csata ,,B" biztosan őrizte előnyét (31-21).

Térfélcserét követően sem változott a játék képe, a pesti fiatalok pontosabban, gyorsabban játszottak, támadásaikat többször koronázta siker. A játékrész derekán a 19 pontos Madár vezérletével már 19 ponttal mentek (46-27). A negyed végéig maradt a megnyugtató előny, Várszegi duplájának köszönhetően 53-35-tel fordultak a csapatok a záró szakaszra.

Az utolsó 10 perc elején Habling triplájával 20 pont fölé nőtt a Csata ,,B" vezetése (58-37). Sokáig felváltva potyogtak a kosarak, a Sopron nem tudott faragni a hátrányából (64-43). A mérkőzés utolsó találatát egy könnyű közeli kosárral a zöld mezes Varga jegyezte (70-47).

Egy szoros és három sima negyeddel a Csata fiataljai simán behúzták a találkozót, és nagy lépést tettek a négy közé jutás felé vezető úton.

Legjobb pontszerzők: Madár 25, Várszegi 15, Boros 12, ill. Balogh J. 15, Cser 10, Varga 9.

Tursics Krisztián, Csata DSE „B": - Tipikus első meccs volt, nehézkesen kezdtünk, ziccerek maradtak ki. A folytatásban jobb lett játékunk ritmusa, jól támadtunk, védekeztünk. Gratulálok a csapatomnak!

Czirják Szilvia, Soproni Darazsak Akadémia: - Nagyon jó első félidőt produkáltunk. A harmadik negyedbeli hullámvölgy megpecsételte a sorsunkat. Gratulálok a Csatának!