13
2017
Csata DSE - KSC Szekszárd 119-41
2017. május 13.  |  17:35
A csoportmeccseken megszokotthoz képest idegesebben, pontatlanabb játékkal kezdte a meccset a Csata, ám elsősorban Madár pontjaival így is öt ponttal tartottak előrébb 4 perc után (11-6). Két perccel később már kétszámjegyű volt a hazaiak előnye (18-6). Sok volt a pontatlanság a Szekszárd játékában, így pedig a Csata - nem mindig látványos, de szívós munkával - 16 pontos előnyre tett szert 10 perc alatt (26-10).

6-2-vel kezdte a második játékrészt a Csata, így pedig húsz pontra nőtt a különbség a 12. percre (32-12). A Csata sokkal jobban dolgozott a palánk alatt, sorra szedték a lecsorgó labdákat mindkét oldalon, így fokozatosan növelték előnyüket (48-21). A 19. percben elérte a 30 pontot a különbség (53-23). A félidőben 61-25 állt a táblán, a Csatában Madár 13, Boros és Habling 8-8 ponttal állt, míg a Szekszárdnál Renczes neve mellé került 8 pont.

Elképesztően megnyomta a harmadik negyedet a Csata. Hat perc után 82-25 állt a táblán, ami azt jelentette, hogy a Szekszárd egyáltalán nem talált a gyűrűbe a 6. percig. Ekkor törte meg a kosárcsendet Miklós duplája, de a Csata tovább robogott és átlépte a 60 pontos különbséget a differencia a 28. percre (88-27). Célt ért még egy dudaszós szekszárdi tripla és dupla is az utolsó másodpercekben, de a harmadik negyedet így is 38-7-re nyerte meg Tursics Krisztián csapata és már a 30. percben a 100 pontot ostromolta (99-32).

A záró negyedben sem változott a meccs képe összességében, bár a számszerű külümnség ebben a negyedben volt a legkisebb a csapatok között. Az elődöntőt azonban gyakorlatilag az első percekben már eldöntötte a Csata, aki így készülhet a Vasas elleni, holnapi fináléra, míg a bronzért a Szekszárd és a Törekvés mérkőzik majd meg.

Csata DSE: Orosz 5/3, Pánczél 12/3, Telegdy, Boros 14, Madár 28. Cs: Dénes 7, Rakita 6, Krasovec 8, Várszegi 11, Tóth. Kardos 6, Habling 22.

KSC Szekszárd: Andi 6/3, Viszmeg 5/3, Vincze 1, Holcz 3, Haag 2. Cs: Marsai, Sinka 2, Dér, Miklós 6, Lipovszky, Leskó 8, Renczes 8.

Tursics Krisztián: Szerencsére a csoportmeccseken mutatott formát át tudtuk menteni mára és ismét 100 pont fölött tudtunk dobni, ráadásul jó játékkal. Mindenkinek tudtam megint lehetőséget adni és mindenki el is végezte azt a feladatot, amit kapott, ez fontos volt. Holnap ugyanezt várom a lányoktól, remélem, hogy meg tudjuk nyerni a döntőt.

Harsányi Mária: A serdülő döntőt fölényesen nyerő Csata ellen a tisztes helytállás volt a cél, de ez sem jött össze. Minden tekintetben a mezőny fölé nőttek megint, csodálatos kosárlabdát játszanak. Mi holnap a bronzért hajtunk majd!