Vasas Akadémia - Török Flóris-Törekvés SE 97-45
13
2017
2017. május 13.  |  16:09
Az első elődöntőben a Vasas Akadémia ellenfele a négy közé kisebb meglepetésre bejutó Török Flóris - Törekvés SE volt.

A harmadik perc végeztével a Dombai Réka - Török Flóris mérkőzés 9-4-re állt - vezetett tehát a Vasas. Nem hagyta magát leszakítani a Törekvés SE, de amikor sokasodni kezdtek az eladott labdák a pirosaknál, és másoknál is elindult a pontgyártás, meglépett a pasaréti csapat (17-9). Hiába kért azonban időt Szilaski Tamás, Dombaival továbbra sem bírtak lányai, így pillanatok alatt kétszámjegyűvé vált a különbség (23-12). A negyed végén megsokasodtak a Törekvés hibái, a Vasasnál Mányoky is belelendült a kosárszerzésbe, így egy 10-2-es sorozattal nagy előnyre tett szert a Vasas az első negyed végére (33-14).

Sok eladott labdát, faultot, rontott dobást és ezáltal jóval kevesebb pontot hozott a második negyed. A különbség érdemben nem változott, és miután a Vasas 14-10-re ezt az etapot is megnyerte, a félidőben kerek negyedszázadnyi ponttal vezetett az elődöntőben (49-24).

Öt perc alatt harminc pontra hízott a Vasas előnye a harmadik negyedben (57-27), miután továbbra is pontosabb, gyorsabb kosárlabdát játszott. Két húzóembere, Dombai (27 pont, 12 assziszt) és Mányoky (25 pont) továbbra is remekelt, de minden pályára lépő szerzett pontot.

A Törekvés lányai sem támadásban, sem védekezésben nem tudták felvenni a versenyt a pasarétiekkel, akik a meccs végére a 100 pontot ostromolták. Ezt végül nem érték el, de talán ezt bánják a legkevésbé - így is több, mint félszáz ponttal győztek (97-45) és készülhetnek a vasárnapi döntőre.

Vasas Akadémia: Rajaram 2, Boros 4, Mányoky 25, Góczán 4, Dombai 27. Cs: Vígh 9, Dúl 2, Lőrinczy-Csomós 6, Tóth 6, Keszy-Harmath 10, Sitku 1, Mudra 1.

Törekvés SE: Szopka 2, Redling 8, Mohos 3, Kelemen 11/6, Szűcs 2. Cs: Horváth 3, Szabó 2, Solymosi 1, Egri 6, Dernesch, Darázsi 4, Hofffmann 3.

Kertész Dávid: Gratulálok a lányoknak, jó pihenést a holnapi döntőre!

Szilaski Tamás: Tudtuk, hogy a győzelemre nem lesz esélyünk, ezért inkább pihentettem a kulcsembereket a bronzmérkőzésre. Gratulálok a Vasasnak!