Soproni Darazsak Akadémia - DVTK-ÉLKSK 73-85
11
2017
2017. május 11.  |  17:04
Utolsóként a Sopron és Diósgyőr csapatai mutatkoztak be a döntőben. A mérkőzésnek komoly tétje volt, hiszen minden bizonnyal ez a két csapat lesz harcban az A csoportban a Csata DSE mögötti második, továbbjutó helyért.

A Sopron kezdte jobban a sok faultot, ezáltal sok büntetődobást hozó első negyedet. 8-3-ra és 10-4-re is vezettek, innen igyekezett kapaszkodni a DVTK. Ez annyira jól sikerült, hogy néhány soproni technikai hibának és labdaeladásnak köszönhetően, egy 0-7-es sorozattal át is vették a vezetést (10-11). A Sopron nem hagyta magát, ők egy 8-0-át repesztettek, ezzel pedig ismét náluk volt az előny (18-11). A negyed végül 21-15-ös soproni előnnyel zárult, miután Karácsony utolsó pillanatos dobása leszédült a gyűrűről.

A DVTK kezdte jobban a második negyedet, 2 perc alatt egy pontra zárkóztak (23-22), sőt, miután Suhajda egy lepattanóval végigrobogott a palánkig és bedobta, már ismét a miskolciaknál volt az előny (23-24) - jött is Veres Stoics Judit időkérése. Fej-fej mellett haladtak a csapatok, sok volt a technikai hiba, a pontatlan dobás, így egyik csapat sem tudott ellépni. A negyed végén a Sopron letámadásra váltott, így 4 pontos előnyt harcoltak ki (35-31), amit a félidőig még tovább tudtak növelni, így a játék képe alapján komolyabbnak mondható, 7 pontos előnnyel mehettek az öltözőbe (40-33).

Egy szép befutás után először lett 10 pont fölött a különbség a két csapat között a harmadik negyed elején, 46-35-nél időt is kért Sörleiné Novák Judit. Továbbra is sok volt a fault, különösen a soproni oldalon, a büntetőkből pedig ismét közelebb jött a DVTK (47-43). Bacsó sikeres triplája és 50-46-os állás után a Sopron jött időkéréssel - a 24. percben teljesen nyílt volt a találkozó. Olyannyira, hogy nem egészen egy perc elteltével már a DVTK-nál volt az előny (50-52). A harmadik negyedet végül 8 ponttal nyerte meg a pirosmezes alakulat, ezzel pedig egy ponttal náluk volt az előny a záró játékrész előtt (57-58)

Pontosabb volt a Diósgyőr támadójátéka az utolsó negyed elején - úgy tűnt, fárad a Sopron (62-66). Ketten is kipontózodtak a záró negyed első felében a zöld-sárgáktól (Gottschling és Úr) a sok faultot hozó mérkőzésen. Küzdött a Sopron, de az egészpályás letámdásukat ebben a szakaszban már rendre átjátszott a Diósgyőr, és mivel több büntetőjük is kimaradt, nem tudtak közelebb lépni (69-75). A vége a meccs összképéhez képest nagyarányú diósgyőri győzelem lett, akik ezzel nagy lépést tettek a négybe kerülés felé vezető úton.

Soproni Darazsak: Lajta, Úr 1, Ursta 3, Konkoly 11/3, Karácsony 29. Cs: Balogh 10 Farkas 2, Pfeffier, Gottschling 13/3, Tarr, Soós 2, Berki 2.

DVTK-ÉLKSK: Balázs 4, Szegeczki N 14, Varga 2, Kababik 16, Tőzsér 2. Cs: Bacsó 15/3, Bodrogi 10, Suhajda 12, Ocsenás 8, Pomázi 2.

Stoics Veres Judit: Gratulálok a Diósgyőrnek, sajnos jelen állapotunkban ez egy teljesen reális eredmény volt.

Sörleiné Novák Judit: Nagyon örülök, titkon bíztam a csapatban és nem hiába. Ez az első lépés ahhoz, hogy a legjobb négybe kerüljünk.