Kettős keleti lépéselőny az NB I B elődöntőiben
01
2017
2017. május 1.  |  02:35
A MEAFC Veszprémben, a DEAC pedig hazai pályán az Oroszlány ellen nyerte meg a férfi NB I B elődöntő párharcának első mérkőzését.

HOYA Pannon Egyetem Veszprém - MEAFC 72-79 (24-30, 14-19, 18-18, 16-12)

A miskolciak a mérkőzés miatt nem lehettek jelen szakosztályuk korábbi vezetője, s az egyetemi körcsarnok volt igazgatója, a közelmúltban elhunyt Szaniszló Sándor búcsúztatóján, ám a maguk módján idegenbeli bravúrral tisztelegtek a sportvezető emléke előtt.

Az első negyed hullámzó játékot hozott, 7-0-s repülőrajttal kezdett Szögi Ádám (20/3 pont, 7 lepattanó, 6 eladott labda, 5 gólpassz) vezérletével a MEAFC, a 2. perc végén azonban Kámán Tamás (25/9 pont, 4 lepattanó) triplájával már 10-9-re a hazaiak vezettek. Egy ideig váltott vezetéssel haladtak a felek, majd a miskolciak 5-0-s rohamára felelt egy 10-3-as szakasszal a Veszprém. A negyed végén ismét a miskolciak kerültek felszálló ágba a hullámvasutazáson a kosarakban gazdag nyitó szakasz 9-0-s MEAFC-rohammal és 6 pontos vendég vezetéssel zárult.

A második szakasz elején megfelelezte hátrányát a Veszprém, majd 30-27-es MEAFC vezetés után a vendégek elsősorban Szögi és Orosz Bence (6/6 pont) egy-egy triplájára építve egy 10-0-lal elléptek, a félidő hajrájában pedig elsősorban Takács Dániel (14 pont) és az amerikai center, Zachary Price (12 pont, 6 lepattanó) eredményessége révén tartotta tízen túli előnyét. Félidőben 11 ponttal vezetett a MEAFC.

Egységes csapatmunkával a 3. negyed közepén 14 pontosra növelte előnyét a MEAFC, a hazaiakat Jilling László (14/3 pont, 3 lepattanó) és a bosnyák légiós, Nebosa Pavlovic (13 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz. 3 eladott labda) próbálta versenyben tartani, de a 3. negyed végén ugyanúgy 11 pont volt a hátrányuk, mint szünetben. Sőt, a záró etap közepéig tartotta 10 pont körüli előnyét a MEAFC, amikor 71-60-as vendég vezetést követően Kámán két triplájára alapozva egy 10-0-lal 1 pontra feljött a korábban nem egy mérkőzést hatalmas hajrával a maga javára fordító Veszprém. A végén azonban a miskolciaknak helyén volt az eszük és a szívük, végig, így a végjátékban is remekül értékesítve a büntetőket (19/21, 90,5%) új erőre kaptak, s végül az első negyed hajrájától végig vezetve a nyugati csoportot megnyerő Veszprém otthonában arattak bravúros győzelmet, s szereztek előnyt a miskolci visszavágóra.

DEAC-OSE Lions 90-75 (29-22, 15-13, 28-20, 18-20)

A meccs elején állva hagyta a parádésan kezdő DEAC az Oroszlányt, a nyitó etap közepén 18-6-ra vezetett a Farkas Attila (21/6 pont, 7 lepattanó), Velkey János (16/9 pont, 6 lepattanó) Jahmaal Jones (15/6 pont, 6-6 lepattanó és gólpassz 4 eladott labda), Molnár András (15/3 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz), Szabó Miklós (10 pont, 14 lepttanó, 5 eladott labda, 3 gólpassz) ötössel kezdő DEAC. Ekkor tért magához, s egy Kiss Kornél (17/6 pont, 3 lepattanó, 6 gólpassz) vezette 13-3-mal 2 pontra feljött az Oorszlány, de ez a felzárkózás sokat kivett a vendégekből, a színvonalas negyed vége a jórészt padról a játékhoz sokat hozzátevő Erdei Ádám (9/6 pont, 3 szerzett labda) révén a hazaiaké volt.

A látványos első 10 perc után a második jóval küzdelmesebbre sikeredett. A szakasz közepén egy 9-2-es részhajrával 15 pontosra hizlalta előnyét a DEAC, ám a félidő végén Angelo Rackley (15/6 pont, 5 szerzett, 7 eladott labda) és Kovács Gábor (12/12 pont, 6 lepattanó) villanásaival 10-en belülre került az Oroszlány.

A 3. negyedet egyértelműen uralta a DEAC, amely a szakasz hajrájában már vezetett 20 ponttal is, az Oroszlányt ekkor Zsíros Péter (11/9 pont, 3 lepattanó) próbálta versenyben tartani - kevés sikerrel. A záró etap előtt megnyugtató, 17 pontos előnnyel vezetett a DEAC.

A záró szakaszt 10-2-vel indítva a 10 pontos lélektani határon belülre került az OSE. A DEAC azonban egy 8-0-lal visszaverte a vendégek további felzárkózási kísérletét, s ezzel végképp lerázta magáról ellenfelét, összességében pedig gyakorlatilag végig vezetve szerzett előnyt a párharcban.