24
2017
2017. április 24.  |  01:45

Remek második negyedével verte a Falcót az Alba

Shepard bemelegített ugyan, de nem játszott a kupagyőztesnél. 7-0-val kezdtek a hazaiak, látványosan, ponterősen kosaraztak - elsősorban a palánk alatt -, míg a vendégek védekezése az első percekben átjáróház volt. Észhez tért a Falco, és az ötödik percben feljött 11-10-re. Az utolsó percben Govens büntetőkből egyenlített, viszont Lóránt keze sem remegett meg a vonalról, Kovács utolsó másodperces ziccerével 21-21-es döntetlennel zárult az első felvonás. Markovics könnyű ziccerével indult a folytatás, majd Tóth egyenlített. Lóránt volt kemény a palánkok alatt, a 13. percben, 27-23-nál Sekulovic kért időt. Hiába, nem tudta megfogni az Albát. Taylor és Keller triplát, Markovics pedig duplát hintett, már tíz volt közte (35-25). Számolatlanul szórták a távoliakat a hazaiak, 45-28-nál már tizenhét volt a differencia, Keller újabb hármasával pedig meglett a húsz is. Teljesen tanácstalanná váltak a szombathelyiek, míg a fehér mezesek csapatként küzdve remekeltek. 52-30 volt az állás a félidőben, 31-9-re nyerte a második negyedet az Alba.

Zigeranovic egy jó büntetőjére Mohammed ziccerrel felelt, még tovább nyílt az olló. Tetemes előnye birtokában elkezdett könnyelműsködni a Fehérvár, persze ez is belefért, sokáig így sem tudott húszon belülre kerülni a hibát hibára halmozó Falco. A 27. percben Váradi triplájával sikerült, majd Pustahvar is beköszönt távolról, 63-47-nél időt kért Dzunic. 70-56-ról indult a záró negyed. 5-0-val kezdett az Alba, a végét azonban meghajtották a vasiak: Govens büntetője és Váradi közelije után 13-ra jöttek fel, ami meg is maradt a lefújásig. Az alapszakasz-győztes győzelme már nem forgott veszélyben. Kellerék sikerüket a második negyedben alapozták meg, a többi játékrészben tartani tudta a lépést tartalékos riválisával a Falco.

Szolnokon is legyőzte a bajnokot a ZTE

Az ötödik Szolnok a negyedik Zalaegerszeget fogadta a felsőházban. Villámrajtot vettek a hazaiak, akik Eiligsfeld, Andric és Vojvoda pontjainak köszönhetően egy 11-0-s rohammal kezdték a találkozót. Már majdnem négy perc eltelt a mérkőzésből, amikor Mohácsi hármasával megszülettek az első vendég-pontok, de erre Barnies triplával válaszolt, a hazai előny pedig a negyed közepén 10-13 pont között állandósult. Amilyen jól kezdte azonban a játékrészt az Olaj, annyira rosszul fejezte be azt: utolsó hat dobásukat kihagyták a hazaiak, ezt kihasználva pedig a Zete Benke és Wright vezetésével feljebb zárkózott (25-19). A második negyed Norfleet ziccerével indult, majd a zalaiak 32-32-nél utolérték a házigazdákat. Az Olaj azonban nem adta át a vezetést ellenfelének, és Barnies, illetve Vojvoda kosaraival újból ellépett a Zalaegerszegtől, amely Wright utolsó másodperces közelijének köszönhetően egy ponttal megnyerte azért a negyedet (45-40).

A szünet után sokáig hiába próbálkozott a ZTE, a lendületbe jött Vojvoda által vezetett Szolnoknak úgy tűnt, mindenre van válasza. Sőt, a hazaiak rá is pakoltak pár pontot a félidei előnyükre, de a harmadik negyed végét ismét elrontották: az egész meccsen remekül játszó, a harmadik játékrészben 15 pontot szerző Norfleetnek hála a zalaiak egy 7-0-s rohammal zárták a periódust, így mindössze két pontra csökkent a hátrányuk az utolsó felvonás előtt (72-70). A negyedik negyed Drungilas büntetőivel indult, majd Andric duplája után Benke dobott egy hármast - ezzel a találkozó során első alkalommal vették át a vezetést a vendégek. Sőt, Ubilla újabb hármasával és Szabó tempójával el is léptek a zalaiak, de Barnies gyors öt pontjával és Vojvoda triplájával pillanatokkal később már ismét az Olaj járt előrébb. Bencze időkérése után Wright két ziccerére Pavlicevic távolról válaszolt, majd Benke szerzett egymás után két kosarat. A hajrát az ötödik faultját is begyűjtő Vojvoda nélkül kellett megvívnia a Szolnoknak. Wright ziccere után két és fél perccel a vége előtt kétszámjegyűre nőtt a zalaiak előnye, ahonnan már nem volt visszaút a Szolnoknak.