Férfi NB I: nem termett babér a vendégeknek
2017
2017. április 21.  |  01:46

KÖZÉPSZAKASZ, KÖZÉPHÁZ

Szegedi vereségével elszállt a Sopron

Stojan Ivkovic, a magyar válogatott szövetségi kapitánya is a helyszínen nézte meg a Szeged-Sopron középházi rangadót. A szegediek kezdtek jobban, Ciric triplája után már 11-5-re vezettek, Lilov kosara után pedig jött is a soproni időkérés. Az első negyed Boltic büntetőivel zárult (23-17). A folytatásban 10-0-s sorozatot produkáltak a vendégek, fordítottak is 26-27-nél. Végül azonban mégis a Szedeák mehetett előnnyel a nagyszünetre: Ciric bedobott még két triplát, így húsz perc után 41-35-re vezetett a Naturtex.

A harmadik tíz percben szinte meg is nyerte a meccset a házigazda. Jól játszott Nikola Lazic együttese, a Sopron viszont alig-alig talált be. Lilov és Ciric tovább termelte a pontokat, a különbség pedig egyre nőtt. 65-49-nél már 16 pont volt a különbség, Takács és Ruják tripláival 67-55-re jöttek fel a vendégek a negyed végére. Aztán az utolsó etap második felében visszajött a meccsbe a Sopron. Folyamatosan zárkóztak, Johnson duplája után, 69-63-nál már csak hat maradt a hazai fórból. A hajrában Spica zsákolt egyet, majd egy triplával 76-74-re zárkóztak a kék-fehérek. Amikor Lilov büntetőzhetett, már csak tíz másodperc volt hátra, és mivel bedobta mindkettőt, míg a soproni tripla lejött, 78-74-re végül a hazaiak nyertek. A szegediek ezzel a győzelemmel beérték a Kecskemétet, a Sopron pedig már biztosan lemarad a play-offról.

Naturtex-SZTE-Szedeák - Sopron KC 78-74 (23-17, 18-18, 26-20, 11-19)

Szeged, Városi Sportcsarnok.

V: Cziffra Cs., Török R., Gorka Sz. (Hartyáni Zs.)

Szeged: Boltics 10, Lilov 16/3, Csirics 21/15, Juhos 6, Sulovics 17. Csere: Bán 2, Fipovics 2, Révész 2, Vágvölgyi 2.

Sopron: Mills 10/3, Ruják 10/6, Takács 9/3, Dénes 3, Spica 11. Csere: Johnson 12/6, Dufault 5/3, Myles 8, Tóth G. 6.

Statisztika:

KÖZÉPSZAKASZ, FELSŐHÁZ

Még mindig veretlen otthon a Falco

Pavlicevic vezérletével az Olaj kezdte jobban a Falco-Szolnok felsőházi rangadót. A hazaiak sok dobást elhibáztak, Zsigeranovics például egymás után négy büntetőt is kihagyott. 7-0-s rohammal mégis fordítottak Váradiék, akik aztán megint kapkodni kezdtek, gyorsindításokból visszavette az előnyt a bajnok, az első negyed vége 16-18 lett. Két perc alatt 6-0-val folytatták a piros-feketék, Sekulovic időt kért. Állandósulni látszott a két csapat közti nyolcpontos különbség, mígnem a második negyed derekán Simon és Tóth beállítása után vérszemet kapott a Falco, 29-31-nél már Kmézic mester rendelte magához övéit. A 17. percben Váradi közelijével lett ismét egál (33-33). Tizenkét másodperccel a félidő vége előtt Govens büntetőivel újra a vasiak vezettek, de a slusszpoén Andricé volt, 37-37-tel mentek pihenőre a csapatok.

A fordulás után felváltva estek a kosarak, így lényegében nem változott semmi. Medford villant párat, megpróbálta lerázni magáról ellenfelét a Falco, 49-44-nél időt kért az Olaj. 55-48-ról indult a záró felvonás. Wittmann triplával hozta közelebb csapatát, a Falco azonban őrizte előnyét. A 35. percben feljött egy pontra a címvédő, Sekulovic 66-63-nál kért időt. Csapata a hátralévő időben már nem engedte kiénekelni a sajtot a szájából, a végén már csak az volt a kérdés, jobb lesz-e egymás elleniben a Falco: nem lett. Szombathelyen azonban továbbra sem tud nyerni egyik vendégcsapat sem.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely - Szolnoki Olaj KK 77-71 (16-18, 21-19, 18-11, 22-23)

Szombathely, Aréna Savaria, 2600 néző

V.: Papp P., Farkas G., Söjtöry T. (Páli K.)

Falco: Govens 21/9, Kovács P. -, Váradi 9/3, Pustahvar 7/3, Zigeranovic 8. Csere: Bognár -, Medford 20/12, Tóth N. 9, Barham -, Simon 3/3.

Szolnok: Pavlicevic 10/3, Vojvoda 16/6, Popovic -, Eilingsfeld -, Andric 10. Csere: Boriszov 12/6, Wittmann 9/3, Barnies 6, Tóth Á. 8.

Kipontozódott: Tóth N. (40. perc), ill. Tóth Á. (35. perc), Andric (36. perc).

Zalakerámia ZTE KK - EGIS Körmend 102-81 (26-22, 22-23, 28-20, 26-16)

Zalaegerszeg, 2250 néző. V: Kapitány, Frányó, Tőzsér

ZALAEGERSZEG: UBILLA 15/9, Norfleet 11/6, Benke 12, SZABÓ ZS. 20/12, DRUNGILAS 16. Csere: Mohácsi 2, Wright 8, KIS R. 16/12, Kovács M., Gaáll D., Czinger 2. Edző: Bencze Tamás

KÖRMEND: GIBBS 16/3, KROMAH 25/6, Ferencz 6/6, Schmidt 17/6, Csorvási 6. Csere: Oroszi 1, NÉMETH Á. 9/6, Doktor 1, Marton. Edző: Gasper Potocnik

Kipontozódott: Csorvási (37. p.)